Descartes’ Pineal Gland: The Seat Of The Soul

آب در زندگی روزانه نقش پر اهمیتی دارد و برای آشامیدن،تهیه ی غذا،نظافت،شستشو و انتقال حرارت و آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد. مساله مربوط به یكی شدن دو جزیره و یا یكی شدن جزیره با سال رودخانه ، به ندرت در قرارداد مورد بررسی قرار گرفته اند. با ادامه دادن مسیر در دره، آبشار دوم مشاهده خواهد شد که ارتفاع آن نیز اندک بوده ولی زیبا و جذاب است. ارتفاع این آبشار در حدود ۱۸۰ متر است.

پارک ملی خجیر و سرخه حصار دارای ارتفاعی در حدود 1547 متر از سطح دریا میباشد. آبشار «پسچویک» از دیگر مناطق دیدنی روستای افجه است که ارتفاعی در حدود ۱۵ متر دارد. این آبشار یکی از زیباترین آبشارهای تهران است که ارتفاعی در حدود ۴۰ متر دارد. آبشار رندان در حدود ۲۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است و فاصلهاش تا روستا در حدود ۲ کیلومتر است. یک چاه کوچک برای دام توی حیاط داریم که 20 متر پایین رفته.

ایران در چهار دهه گذشته روند توسعه ای در پیش گرفته بود، که به سرعت کشور را در بخش های مختلف به خصوص نفت و گاز و پتروشیمی و سدسازی توسعه دهد. در طول این دره، قهوهخانهها و رستورانهای سنتی وجود دارند که در طی روزهای آخر هفته و به خصوص در ایام تعطیلات تابستان پذیرای مسافران میباشد. وی در خصوص پایش و اندازه گیری میزان فلزات سنگین در رودخانه ارس نیز گفت: نمونه برداری به صورت موردی توسط آزمایشگاههای معتمد انجام شده و در اغلب موارد گزارش های واصله و بررسی نتایج حاكی از استاندارد بودن میزان این فلزات در رودخانه مذكور می باشد.

طبقه بندي و تعيين کيفيت آب رودخانه با توجه به استاندارد کميسيون مرکزي کنترل آلودگي هند نيز تقريبا با نتايج حاصل از روش N.S.F همخواني دارد. این مجموعه در سال 1386 افتتاح گردید و همچنین از نظر استاندارد دستگاه ها و سرسره ها در سطح کشور در جایگاه نخست قرار دارد. پارک ملی کویر در 50 کیلومتری جنوب شرقی تهران قرار دارد. از لحاظ موقعیت نیز این پارک جنگلی زیبا از غرب به پیکان شهر، از شرق به منطقه خرگوش دره و از جنوب به بزرگراه کرج منتهی می گردد. در منطقه لار، گونههای مختلفی از حیات وحش مانند قوچ، میش، پلنگ، گراز، روباه، شغال و 97 گونه پرنده و انواع خزندگان وجود دارند.

زمینهای مسطح این پارک که دارای پوشش گیاهی کویری و نیمه کویری است زیستگاه پستاندارانی همچون جبیر، آهو و گونههای با ارزشی چون یوزپلنگ و گورخر میباشد. با کمی طی مسیر به آبشار اصلی یا «لت مال» خواهید رسید. در آنجا میتوان آبشار زیبایی مشاهده نمود. در آنجا امکاناتی برای قایقرانی و اسکی روی آب وجود دارد. این منطقه از مناطق ییلاقی اطراف تهران محسوب میگردد اما متاسفانه حتمی با وجود این چشمه، کمتر کسی آنجا را میشناسد و به آنجا سفر کرده است. برای دسترسی به این منطقه باید از مسیر جاده لشگرک عبور نمود. در کنار جاده کرج – چالوس در فاصله 70 کیلومتری شهر تهران و در انتهای یک مسیر فرعی، مکانی به نام «تکیه سپه سالار» قراردارد که از فراز قله هفت خوانها میتوان آن را مشاهده کرد.

نواحی اوشان و فشم به ترتیب در 30 کیلومتری و 35 کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارنواقع شدهاند. در بالای این روستا، نواحی گلندوک و لواسان قرار دارند. با توجه به قرار گرفتن ایران در نواحی خشک و بیابان، مقدار بارندگی و حجم آبهای ایران کافی نیست. با توجه به روایتهای تاریخی مختلف گفته میشود که در ایام قدیم بخش بزرگی از زمینهای این دشت به کاشت هویج اختصاص داده شده بود، اما متاسفانه امروزه دیگر اثری از این مزارع وجود ندارد. طبیعت اطراف تهران علاوه بر پاییز در سایر فصل ها نیز زیبایی های بی نظیری را به خود اختصاص داده است.

این دریاچه علاوه بر دارا بودن زیباییهای طبیعی و منحصر به فرد، محلی برای پرورش انواع ماهی نیز هست. پس از اتمام پی ریزی سد امیرکبیر، تنها مسیر ارتباطی به ده واریان، استفاده از قایق و عبور از دریاچه سد کرج است. در منطقه جلفا و در مسیر ارس کلیساهای دیدنی و شناخته شده ارامنه دره شام قرار دارند. به دلیل نزدیکی به قله دماوند، این منطقه دارای هوایی خنک و مناظری زیبا میباشد. جالب است بدانید که پارک جنگلی چیتگر که بسیار نیز زیبا است، شامل 1450 هکتار زمین پر از درخت بوده و یک پیست ویژه دوچرخه سواری در بخش شمالی آن قرار دارد.

پارک چیتگر که بسیار پرآوازه است، به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین پارک های جنگلی استان تهران بزرگ، در بیشتر فصل های سال از آن استفاده می شود. وقتی از شلوغی های شهر و مشکلات روزمره خسته می شویم، آسان ترین راه برای تغییر روند زندگی سفر به دامان طبیعت است، سعی می کنیم رودی پیدا کنیم و ساعاتی را در کنارش شاد باشیم، اما متاسفانه گاهی در کنار رودخانه های زیبا رفتارهایی را انجام می دهیم که هم به خودمان هم به طبیعت آسیب های جبران نشدنی را وارد می کنیم، در این جا می خواهیم کمی بیشتر به عادات بدمان نگاه اندازیم و با عواقبشان آشنا شویم.

این شکلها بیشتر تداعی کننده جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی هستند. مشکلات متعددی را برای انسان ها ایجاد میکند. دریاها دارای آب نمک هستند در حالی که رودخانه ها دارای آب شیرین هستند. در حال حاضر، استرالیا مقدار کافی آب شیرین برای تأمین نیازهای خود دارد اما افزایش بینظمی بارندگی، تغییر آبوهوا و رشد شهرهای جدید شهری و جوامع روستایی که به سیستمهای آبی نیاز دارند، نگران کننده است. رودخانه (به انگلیسی: River) یک آبراهه یا یک آبگذر جاری طبیعی است که آب آن معمولاً شیرین است و به سمت اقیانوس، دریا، دریاچه یا رودخانه دیگری جریان دارد.

انجام ورزشهایی مانند شنا و اسکی در این دریاچه میسر است. در این دریاچه، فعالیتهای گوناگون ورزشی و تفریحی همچون قایقرانی، ماهی گیری، اسکی روی آب، شنا و پرواز با کایت را میتوان انجام داد. دکتر الیک با بیان این که در پروژه ی مدیریت یکپارچه رودخانه زاینده رود همه ی ذینفعان دخیل هستند ، گفت : اجرایی شدن نتایج پروژه برای ما بسیار مهم است و همکاری فرا بخشی میان همه اعضا را نیاز دارد .

باغهای گیلاس این نقطه نیز بسیار دیدنی هستند. باغهای سیب و گلستانهای ارنگه نیز بسیار معروف است. ساکنین محلی به آن چشمه اعلا گویند زیرا کیفیت آب آن بسیار عالی و خوب است. همچنین تنوع گیاهی این منطقه بسیار بالاست. از پرندگان بومی این منطقه میتوان به کبک و تیهو اشاره کرد اما همه ساله پرندگان مهاجری چون فلامینگو، آنقوت، سرسبز و خوتکا نیز آب بندهای این منطقه کوچ میکنند. قطعا دسترسی به امکانات آموزشی برابر حق طبیعی همه فرزندان این سرزمین است، اما متاسفانه بهعلت وجود محرومیتهای تاریخی در مناطق صعبالعبور و محروم عدالت آموزشی بهخوبی محقق نشده است، اما هستند معلمانی که سختی کار و راه را به جان میخرند تا فانوس علم و دانش را در جای جای کشورمان زنده نگه دارند.

در قسمت جلوی هر دستگاه سختی گیر یک شبکه فولادی همراه با کلیه اتصالات لازم جهت ورودی، خروجی، بک واش، تخلیه و … اهداف پژوهش در همین راستا پژوهش حاضر با خاستگاه نظری دیسیپلین منظر و اتخاذ نگاه سیستمی به پدیده طبیعی؛ مهم ترین مسیله پیرامون بحران رودخانه زاینده رود در اصفهان را در تفکیک مولفه های سازنده کلیت آن در نتیجه فقدان نگاه سیستمی و کل نگر درتحلیل و مدیریت آن می داند.

دیدگاهتان را بنویسید