۱۰ واقعیت باورنکردنی در مورد جنگ جهانی دوم

اخبار این جنایات به امام رسید و وی لشکریان را از اردوی جنگ با معاویه به سمت نهروان هدایت کرد. را برای خود امید میدارد، دیده بدان دوخته و رفیقش را به حساب نمیآرد. صدام خیال میکرد انقلاب اسلامی یک لقمه قابل هضم برایش است که با یک جنگ مختصر و با مدت زمان محدود و با پشتیبانی از سوی کشورهای منطقه و همچنین دولتهای بزرگ دنیا با کمترین میزان تلفات، انقلاب اسلامی ایران را کاملاً متلاشی میکند و به اهداف شوم و نابخردانه خود میرسد. از این ۲۲۰ هزار شهید، ۷۰ هزار نفر شهدای انقلاب هستند، که من معتقدم کمتر هم هستند.

صدام در جنگی که هدفش نابودی انقلاب اسلامی بود، بساط نابودی خودش را مهیا کرد. نفاق و دشمنی بر جبهه دشمنان افتاد و آنها به جنگ علیه همدیگر پرداختند و شرایط را برای نابودی هم مهیا کردند. ۵. استفاده از راهبردهای ویژه در مورد اقوام و اقلیتها: اقلیتهای جامعه اغلب به سبب داشتن احساس نابرابری، مستعد مخالفتورزی علیه نظام حاکم هستند و دشمنان فرامنطقهای یکی از میدانهای فعالیت خود را در کشورهایی که دارای تنوع قومیت هاست، قرار میدهند. جنگ نرم به ابزارها و امکاناتی نیازدارد تا بتواند به اهداف خود جامه عمل بپوشاند.

یک ریسک بزرگ سیاسی معمولاً باعث میشود سرمایهگذاران به بازار اوراق روی آورند. اما مرحله حذفی لیگ یک اتفاق یا بهتر بگوییم چهره ویژه داشت و آن کسی نبود مگر امین اسماعیل نژاد؛ ستاره خوش قد و قامت والیبال ایران که در دو بازی فینال آمار حیرت انگیز 56 امتیاز را به ثبت رساند تا مرد اول قهرمانی دلچسب شهداب لقب بگیرد. همانگونه که از اسامی این افراد برمیآید، از مشاهیر عراق، کسی در میان آنها نبود.

افراد مورد نظر جنگهای نرم وابسته به هدف جنگهای نرم نیستند بلکه به دلیل اینکه در جنگ نرم ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد در نتیجه افراد بیشتری درگیر میشوند، اما در جنگ سخت که تنها ابزار مورد استفاده ابزار نظامی است تنها گروههای نظامی (و در موارد معدودی غیر نظامیان) در طرف مقابله قرارمی گیرند. با این همه، آن حضرت از ابتدا با معارضان خود وارد جنگ نشد، بلکه نخست کوشید به روش گفتگو با آنها، به ویژه با خوارج، از جنگ پیش گیری کند، ولی چون از این روش نتیجه نگرفت، مجبور شد به این جنگها تن دهد.

غربیها همواره با انعکاس مبالغه آمیز دستاوردهای تکنولوژیک خود و اغراق در ناکامیهای کشورهای جهان اسلام سعی در تضعیف روحیه مسلمانان در تقابل با تمدن غربی دارند. همه مسلمانان باید در چنین جنگى که بر آنها تحمیل شده است (جهاد دفاعى) شرکت نمایند، حتى اگر امام معصوم علیهالسلام در آن حضور نداشته باشد. برای دستیابی به این هدف، باید بیش از گذشته رسانهها را مورد توجه قرار دهیم و افکار عمومی داخلی و جهانی را نسبت به دروغپردازی رسانههای خارجی، آگاه کنیم.

این نوع جنگ از احساسات جامعه، نهایت استفاده را میبرد به طوریکه از ارکان مهندسی جنگ نرم مدیریت احساسات است. با توجه به کاربرد آمونیاک به عنوان ماده اولیه برای تولید کودهای کشاورزی بخصوص اوره، کاهش آمونیاک ناشی از توقف تولید در روسیه به طور بالقوه میتواند باعث افزایش قیمت کودهای مذکور و در نهایت افزایش قیمت و کمبود مواد غذایی شود. بیتکوین به عنوان سپر خوبی در مقابل تورم عمل میکند و همین موضوع هم استدلال طرفداران صعود بیتکوین است. شور و هیجان آن روزها باعث شده بود که بچهها در کلاس ما هم دوست داشتند به جبهه بروند.

۸- پاره حقیقت گویی: گاهی خبر یا سخنی مطرح میشود که از نظر منبع، محتوای پیام، مجموعهای به هم پیوسته و مرتب است که اگر بخشی از آن نقل و بخشی نقل نشود، جهت و نتیجه پیام منحرف خواهد شد. ۶- کلی گویی: محتوای واقعی بسیاری از مفاهیمی که از سوی رسانههای غربی مصادره و در جامعه منتشر میشود، مورد کنکاش قرار نمیگیرد. ۱۳- جاذبههای جنسی: استفاده از غریزهی جنسی و نمادهای اروتیکال از تاکتیکهای مهم مورد استفاده رسانههای غربی است به طوری که میتوان گفت اکثر قریب به اتفاق برنامههای رسانههای غربی از این جاذبه در جهت جذب مخاطبان خویش به ویژه جوانان که فعالترین بخش جامعه هستند، بهره میگیرند.

با توجه به اینکه در جنگ نرم از ابزار مختلفی استفاده میشود میتوان گفت که به همان نسبت نیز گروههای مختلفی را مورد هدف و مبارزه قرار میدهد. مشاور ارشد وزارت امور خارجه صربستان گفت ناتو میداند که قادر به شکست روسیه نیست. خبرگزاری آرتی نوشت، مقامات اطلاعاتی سابق ادعا میکنند که این مأموریت که در سال ۲۰۱۵ آغاز شد، با هدف آماده کردن نیروهای ویژه اوکراینی برای مقاومت در برابر فشار نظامی روسیه و ارزیابی توانایی آنها برای جنگ بود. با آغاز جنگ، به سرعت تمامی خوارج کشته و یا زخمی شدند، زخمیها به تعداد چهارصد نفر، به خانوادههایشان تحویل داده شدند، در مقابل از سپاه علی (ع) تعدادی کمتر از ده نفر کشته داشت، از اجتماع خوارج در نهروان کمتر از ۱۰ نفر فرار کردند که یکی از آنان عبدالرحمن بن ملجم مرادی قاتل امام علی (ع) بود.

آنان از امام خواستند از این کفر توبه کند و شروطی که با معاویه نهاده است، نقض کند. برخی نیز بعدا به استناد دو آیه قرآن (سوره مائده، آیه ۴۴ و سوره حجرات، آیه ۹) خواهان ادامه جنگ با معاویه شدند و پذیرش حکمیت را کفر دانسته و از آن توبه کردند. اما زمانی که نظام مستقر با انجام راهبردهای مناسب در مناطق محروم و دور از مرکز و اختصاص بودجههای لازم در قالب طرحهای توسعه همه جانبه خصوصا طرحهای اشتغال زا و به کارگیری مدیریتهای توانمند در این مناطق و با روحیه جهادی و بسیجی مشغول خدمت به مردم شدند، میتوانند آن احساس را کم کنند یا از میان بردارند.

حمایت اسرائیل از داعش به صورت مالی، حمله به حزب الله در جنگ 33 روزه، حمایت از اختلافات داخلی لبنان (جنگ دیپلماتیک) از اقدامات این رژیم در قالب جنگ های ترکیبی است. به علاوه، حمایت مردم از این جنگ، شگفتانگیز بود. که عموماً از طریق اینترنت و تلفن همراه، پخش میشود به ترور شخصیت برخی افراد سیاسی و فرهنگی موجه و معتبر در نزد مردم میپردازند. در این تاکتیک با حذف بخشی از خبر و نشر بخشی دیگر به ایجاد سوال و مهمتر از آن ابهام میپردازند و بدین ترتیب زمینه تولید شایعات گوناگون خلق میشود. به ارائه پیشگوییهای مصیبتبار میپردازند که بتوانند حساسیت مخاطب را نسبت به آن افزایش داده و بر اساس میل و هدف خویش افکار وی را هدایت نمایند.

بر اساس گزارش VCI انجمن صنعتی آلمان، حدود ۲.۴ درصد از صادرات مواد شیمیایی آلمان به ارزش حدود ۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ به روسیه صادر شده است و حدود ۲۵ شرکت شیمیایی آلمانی دارای شعبههای روسی هستند که در مجموع ۶۰۰۰ نفر را استخدام کردهاند. تاکنون تعریف مشخصی از جنگ های هیبریدی بیان نشده است چرا که حدود مشخصی برای این نوع جنگ مشخص نیست. بدهی روسیه به تولید ناخالص داخلی حدود ۲۰ درصد است. ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین در مصاحبه با شبکه ان بی سی گفت: روسیه خیلی وقت است که از خطوط قرمز ما عبور کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید