کاربرد نانو در تصفیه آب

در این مکان ها معمولا جریان هوای بیشتری رخ خواهد داد و خنک تر از سایر جاهای تفریحی اطراف تهران است. اگر به دنبال مکان های مناسب برای پیک نیک اطراف تهران هستید، از فیلبند فراموش نکنید. لب آب کنارههای رودخانههای خروشان اطراف شهرها بود و در هر شهری این لب آب اسمی برای خود داشت؛ ولی اگر ساکن تهران بودند لب آب میشد لب رودخانه جاجرود. شنا کردن در سواحل این رودخانه به دلیل وجود سرعت بالای آب و همچنین گرداب های در کف رودخانه بسیار خطرناک بوده و خطر غرق شدگی وجود دارد.

در بالای محله وردآورد، جادهای پر پیچ و خم همچون جاده امامزاده داوود به چشم میخورد که با حرکت در امتداد رودخانه و درهای عمیق، به روستای وَردیج و بعد از آن به واریش خواهید رسید. وسعت پارک ملی سرخه حصار در 9380 هکتار بوده که تحت کنترل و حفاظت سازمان محیط زیست میباشد. مدیر حفاظت محیط زیست بجنورد هم گفت: کشاورزان روستاهای نجف آباد و حصارگرمخان برداشت زیادی از رودخانه اترک دارند و این مصارف زیاد سبب شده تا بستر این رود در محدوده روستای اخلی دنگل خالی از آب و خشک باشد. بهتر است نتایج بررسی کیفیت منابع آب به صورت کلی از نظر تأثیر بر سلامت عمومی، محیط زیست و مصارف کشاورزی، شرب و صنعت مطرح شود.

آبهای سطحی جاری یا رودخانهها از مهمترین منابعی آب هستند که نقش مهمی در تأمین آب مورد نیاز فعالیتهای مختلف نظیر کشاورزی، صنعت و شرب دارند. از رودهایی که در مسیر جریان زرینه رود به آن می پیوندند می توان: رودخانه های خورخوره و ساروق در شهرستان تکاب، رودهای هولاسو، هاچه سو و محمودآباد و آجرلو چای در شهرستان شاهین دژ و رود لیلان چای در شهرستان میاندوآب نام برد. یکی از جاذبه های دیدنی روستای زرین دشت رودخانه حبله رود است. گرگان تقریباً 300 کیلومتر طول دارد و دشت گرگان را آبیاری میکند و سپس به حوضه آبگیر خود میریزد.

روستای درکه درابتدای مسیر دره اوین – درکه قرار دارد و یکی از خوش آب و هواترین مناطق ییلاقی تهران محسوب میشود. به جز بخشی از شمال شرقی، تمامی این ناحیه جزو مناطق حفاظت شده محسوب میشود. این پل آجری بوده و در دوره صفویه ساخته شده و فقط دوپایه و بخشی از طاقهای آن بر جای مانده است. در دره اوین، رودخانهای پر آب در جریان است که بخشی از مسیرش، به صورت پلکانی بود و به «هفتحوض» شهرت یافته است و شکلی همچون یک استخر طبیعی یافته است.

الگوريتم مدل SDAR به گونه اي تنظيم شده که قادر است تغييرات سرعت, تنش برشي و نرخ انتقال رسوب را در امتداد عرضي مشخص کند. در نظر داشته باشید که اگر آگهیهای استخدامی این کشور را بررسی نمایید مشخص میشود که این شغل به نوبه خود بسیار ارزشمند است. از سوی دیگر براساس طوماری کهن که چیزی حدود ۹۰۰۰ سال قدمت دارد و حتی آن نیز در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده، حقابه آب برای هر بخش از باغستان کاملا مشخص شده است. البته برای رفتن به پارک های آبی مشهد نگران نباشید؛ چرا که امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به هریک از این پارکها آن هم در سریعترین زمان وجود دارد.

این را باید خاطر نشان کرد که استخر آقایان پارک ساحلی آفتاب مشهد به مراتب از لحاظ امکانات هیجان انگیز کاملتر از بخش بانوان است . پارک آبی ایرانیان مشهد یکی دیگر از مجموعه های آبی مشهد است که با امکانات و شرایط ویژه خود می تواند به ساختن یک روز عالی پرهیجان بسیار کمک کند. علاوه بر طبیعت زیبای شهر سامان، آثار تاریخی و فرهنگی متعددی در سامان وجود دارد که گردشگران میتوانند به آنها نیز سر بزنند. برای بازدید از این مسجد و ورود به آن، زنان باید پوشش مناسب برای سر داشته باشند و هنگام ورود، کفش های خود را از پا درآورند.

شفارود زیبا و پر جاذبه از کوههای سنبل و تیرو سرچشمه میگیرد، از رضوان شهر عبور میکند و سپس به دریای خزر میپیوندد. شهر طالقان یکی از شهرهای شمالی استان البرز است که در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب تهران قرار گرفته است. از جمله در پی سازی قریب به اتفاق ساختمانها که از دو طبقه بیشتر است از تن استفاده می گردد که باید در ساختن بتن شن و ماسه مصرف شود همچنین در ساختمانهای آجری برای چیدن آجر از ملات ماسه سیمان استفاده می نمایند.

این رود بسیار عظیم قبل از اینکه راهش را به داخل خلیج مکزیک از طریق دلتای می سی سی پی پیدا کند با پیچ و تاب زیاد بین نواحی مختلفی در آمریکا کشیده شده است. برای عزیمت به طالقان از طریق تهران باید وارد اتوبان تهران – کرج شد و به سمت قزوین حرکت نمود. یا از سمت جاده کرج ـ رجایی شهر، و سپس جاده آتشگاه به سمت این روستا بروید یا از مسیر اتوبان کرج ـ قزوین حرکت نموده و پس از گذر از کردان به سمت برغان رهسپار شوید.

این پارک در محدوده کوههای وردآورد و در حد فاصل بین اتوبان کرج و پادگان سپاه واقع شده است. باله ها و آبشش ها و دمشان از بین می رود و به جای آنها در بدنشان شش و دست و پا به وجود می آید. سعی و تلاش در فناوری نانو بر این پایه استوار است که به جای اینکه ما مواد را کوچکتر کنیم تا آنها را تولید کنیم ( به آرمان های خود دست یابیم ) کوچکترین ذره ای را که می تواند این مواد را برای ما تولید کند را به دست آوریم . برای سهولت دسترسی به آبشار زیبای شاهاندشت میتوان گفت که این آبشار در قسمت شرقی جاده هراز و در کنار روستای شاهاندشت (شونادشت) قرار گرفته است.

این آبشار یکی از آثار ملی ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران میباشد. باید جایی بین صفر تا صد را انتخاب کنیم و ببینیم در کجا منافع ملی ما اجازه می دهد به مبادلات و تعاملات بین المللی بپردازیم. قلعه ملک بهمن به شماره 2788 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است. قلعه ملک بهمن نیز در جنوب آبشار واقع شده است و قدمت آن به دوره ساسانی میرسد.

در این منطقه میتوان چهار آبشار را مشاهده نمود. این دره یکی از مجذوب کننده ترین درههای ایران و جهان به شمار میرود و مناظر بی نظیری را در خود جای داده است. این دره، یکی از پررفت و آمدترین درههای شهر تهران به خاطر قرار گرفتن در مسیر کوهنوردان قلمداد میشود. ارتفاع آن ۵۱ متر بوده و بزرگترین آبشار استان مازندران محسوب میشود. دیگر منطقه اصلی و گردشگری این روستا آبشار لت مال است. گفتنی است این آبشار متشکل از سه آبشار است که ارتفاع آنها در مجموعه ۱۸۰ متر میشود.

روستای كردان یكی دیگر از روستاهای زیبا و تاریخی است که در منطقه هشتگرد قرار گرفته است. در ۳۰ کیلومتری غرب شهر تهران و در امتداد جادهای کوهستانی و مارپیچ، دو روستای کوچک به نام «وَردیج و واریش» در میان کوههای البرز جای خوش کردهاند. این قلعه یکی از بزرگترین قلعههای کوهستانی در رشته کوه البرز میباشد. به باور آنها بزرگترین مجتمع های صنایع سنگین كشور با استقرار در پنج منطقه صنعتی در حوزه رودخانه كارون قرار دارند، بیشترین آلودگی را به رودخانه كارون تحمیل می كنند.

این رودخانهها باعث ایجاد سبزی و طراوت در روستا و جاده منتهی به آن میشوند، به طوری که با ورود به جاده برغان، فقط درخت و سرسبزی و صدای رودی خروشان است که دیده و شنیده میشود. در این مسیر دو قهوه خانه که دارای امکانات نسبتاً خوبی برای مسافران است دیده میشود، یکی در میانه راه وردیج و دیگری در چند متری پس از خروجی وردیج. در کنار جاده کرج – چالوس در فاصله 70 کیلومتری شهر تهران و در انتهای یک مسیر فرعی، مکانی به نام «تکیه سپه سالار» قراردارد که از فراز قله هفت خوانها میتوان آن را مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید