چطور سیل میآید؟

منطقه قله توچال یکی از مکان های پر رفت و آمد استان تهران می باشد که مردم تهران برای پیست اسکی و تله کابین به این منطقه سفر می کنند و به بازی و تفریح می پردازند. آمار مربوط به متغيرهاي فيزيکي، شيميايي و هيدرولوژيک طي سال هاي 1382 تا 1392، از سازمان آب منطقه اي استان آذربايجان غربي دريافت شد. جنگل آمازون نامزد قرار گرفتن در فهرست عجایب هفتگانه جدید است.جنگلهای بارانی آمازون در تمام فصول سال دارای هوایی گرم با رطوبتی بسیار زیاد است. در قسمت شمال غربی منطقه­ ی کوچکی است که در مقیاس­ های زمانی 3،6 و 9 ماهه عدم خشکسالی را داشته و در آینده­ ی خیلی دور این منطقه دچار خشکسالی می­شود، بنابراین این ناحیه از منطقه مورد مطالعه در وضعیت مناسب قرار دارد، این در حالی است که نواحی شمالی در دوره­­ های بازگشت 5 سال به بالا تمامی وضعیت خشکسالی (خفیف، متوسط، شدید) را تجربه خواهد کرد.

رود کارون پرآبترین، بزرگترین، طولانیترین و تنها رود قابل کشتیرانی در ایران است که بهدلیل دسترسی به آبهای بینالمللی، اهمیت دوچندان دارد. اختلاف بر سر کمیت منابع آب و مساله کاهش منابع آب، برخلاف مشکلات مربوط به کیفیت آب به دشواری قابل حل است و در بسیاری از موارد، عاملی برای درگیری ومنازعه میان کشورها می باشد. این راه کاروان رو و پر رفت و آمد املش را به نقاطی همچون کهلستان ، لات لیل، گرسک ، بلوردکان، هلودشت، میان لنگه، اسماعیل آباد و در نهایت قزوین متصل می کرده است. طول اروندرود از قرنه تا محل ورود آن به خلیج فارس، یعنی میان شهر ایرانی اروندکنار و شهر عراقی فاو، ۱۹۰ کیلومتر است.امکان کشتیرانی باعث شده است تا اروندرود اهمیت بسیار بالایی از لحاظ بازرگانی برای هر دو کشور داشته باشد و به شهرهای بندری بصره، خرمشهر، آبادان، فاو و خسروآباد رونق داده است.

همچنین درحالیکه کل سفرههای آب زیرزمینی این منطقه در عمق حداکثر ۱۰۰ متری زمین است بیش از ۹۵ درصد طول تونل در عمق بیش از ۴۰۰ متری سطح زمین است و از منطقه زمینشناسی تقریباً غیرقابل نفوذ است و در نتیجه این طرح فاقد عوارض منفی زیستمحیطی است. استخر موج، رودخانه ای با دو تونل سنگی، چاله فضایی، سقوط آزاد به ارتفاع 20 متر و غواصی به عمق ۱۲ متر با نمایی طبیعی از مناظر زیبای زیر اقیانوس، چیزهایی نیستند که هر روز با آن ها سر و کار داشته باشید، پس فرصت را از دست ندهید.

با پشت سر گذاشتن ۱۱ کیلومتر، به سهراهی شیردار کلا میرسید. مسیر دوم رسیدن به آبشار اینطوریست که بعد از شیرگاه، مسیر را بهسمت جاده لفور ادامه بدهید. ممکن است همه مسیر رسیدن به آبشار را روی نقشه نبینید؛ بنابراین بهتر است آدمی که مسیر را بشناسد همراهتان باشد. ورسک در ۴۵ کیلومتری بخش جنوبی شهرستان زیراب و ۸۵ کیلومتری قائم شهر و در جاده فیروزکوه، روی دره ورسک یا عباس آباد احداث شده است. رودخانه درینا ، رودخانه ای در بالکان مرکزی، که از تلاقی رودخانه های تارا و پیوا سرچشمه می گیرد و مسیر 215 مایل (346 کیلومتری)، عمدتا به سمت شمال، برای ورود به ساوا است می پیماید.

کفش مناسب مهمترین چیزی است که باید همراه داشته باشید. در این پرسش و پاسخ، میترا از جانب مردم اورفالیز از پیامبر درخواست میکند تا نخست از عشق بگوید که عشق مهمترین وسیله و لازمة سفر به سوی کمال است. پ.ن اول: حضور در طبیعت یکی از مهمترین نیازهای بشری به شمار میرود که اگر مورد توجه قرار نگیرد به راحتی میتواند در روند زندگی عادی و روزمره و حتی پیشرفت حرفهای افراد تأثیرگذار باشد. راههای دسترسی: اگر نمیخواهید در ترافیک و شلوغی مرکز شهر ماشین ببرید، برای بازدید از این مکانِ دیدنی، خودتان را به خط ۱ مترو برسانید و در ایستگاه هفت تیر پیاده شوید.

این مکان از مرکز شهر زیبای لنگرود ۴۰ کیلومتر فاصله دارد. آبشار گزو با ارتفاع تقریبی ۷۰ متر در فاصله ۱۵ کیلومتری بخش شیرگاه از توابع شهرستان سوادکوه و در جنگلهای سرسبز و زیبای لفور و در کنار امامزادهای معروف به «سه بزرگوار گزو» قرار دارد. منطقه جنگلی کوهستانی با چشماندازهای طبیعی بسیار زیبا دارای جاذبه های زیبای طبیعی اعم از پارک جنگلی ، رودخانه ، آثار تاریخی در روستای بلوردکان اعم از کاروانسرا، پل و… همچنین آثار تاریخی در روستای بلوردکان اعم از کاروانسرا، پل و… در ارزش فرهنگی تالاب هامون میتوان به اهمیت مذهبی، تاریخی و فرهنگی- اجتماعی اشاره کرد.

از انواع درختان و پوشش گیاهی این منطقه می توان به : ممرز و توسکا، آمیخته با درختان فندق و باغات پراکنده چای اشاره کرد . کنترل نیمه اتوماتیک: که به وسیله شیره های چند راهه دستی انجام می شود. مسیر فوقانی آن از طریق دره های باریک و دره هایی کوچک عبور می کند، در حالی که مسیر پایینی آن پهن تر است. روستای خور که از مناطق مرتفع البرز مرکزی است، دارای طبیعت منحصر به فرد و مناطق دیدنی همچون قله ها، دره های سرسبز و پیچ در پیچ دو چنار و باغ های زیبا است. این آبشار دیدنی همراه با استخری در دل سنگ ها پائین دو کوه که با پوشش گیاهی جنگلی و سنگ های یکپارچه به وجود آمده است .

از دهه ۱۹۶۰ برداشت آب در سطح جهان به دلیل افزایش تقاضا بیش از دو برابر شده است و نشانهای مبنی بر کاهش نیست. به گزارش خبرگزاری برنا؛ سرهنگ محمدرضا سراوانی گفت: در جلسه روز پنجشنبه مرزبانان دو کشور در منطقه اترک مقرر شد که عملیات بازسازی موقت قسمتهای تخریب شده، از محل تقسیم آب رودخانه اترک بین ایران و ترکمنستان در خاک ایران آغاز شود. قنبری اضافه كرد: دبی آب رودخانه چهل چای و نرماب مینودشت نیز از 110 متر مكعب در ثانیه كه روز گذشته به ثبت رسید با كاهش بیش از 50 درصدی به حدود 50 مترمكعب در ثانیه رسیده است.

منطقه جنگلی محور بلوردکان به هلودشت پوشیده از جنگل های انبوه و سرسبز است. شهر توریستی سامان که به شهر شکوفهها نیز مشهور است، به دلیل اینکه در حاشیه زاینده رود قرار دارد پر از باغات پرشکوفه و زمینهای سرسبز کشاورزی و درختان بادام و گردو است. سریال رودخانه برفی شامل چهار فصل است که دو فصل اول آن در طی سالهای قبل هر شب ساعت ده از شبکه نمایش یعنی شبکه ۹ پخش شد و شبکه نمایش قصد دارد که مابقی این سریال را نیز پخش کند. مسیر رسیدن به آبشار طولانیست و باید خیلی پیاده روی کنید، حدود ۴۰ کیلومتر جاده خاکی را میتوانید با ماشین بروید (ماشین مناسب) و به امامزاده گزو که رسیدید ماشین را در پارکینگش پارک کنید و بقیه مسیر را که نیم ساعت است پیاده بروید.

شاید فکر کنید شهرت این رود باعث شده است دیگر بکر نباشد، اما دشتهای کنار رودخانه عمدتاً دستنخورده هستند و انسانی در آنها دیده نمیشود. در بخش رودخانه های با آبدهی زیاد رودخانه های ذاب و سیروان قرار دارند رودخانه های ذاب و سیروان مجموعا آورد متوسط سالیانه حدود 3-4 میلیارد مترمکعب را از کشور خارج کرده و هیچگونه پروتکلی جهت بهره برداری از آب آنها با کشور مقابل وجود ندارد. موسیقی های زنده زیبا نیز گاها در این منطقه مجاور رودخانه سن پاریس رواج دارد. تمامی مطالب ومحتوا این سایت کاملا اختصاصی تهیه شده هرگونه سو استفاده کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت مدیریت املاک ویلای من کارشناس آقای محمد علیزاده باتشکر.

پرویز پرستویی، محمود عزیزی، شهره لرستانی، رحمان باقریان، مهدی فقیه، هدایت الله نوید و حسین معلومی در فیلم سینمایی «لیلی با من است» هنرنمایی کردهاند. وی در این سریال با گای پیرس که هم اکنون از ستارگان هالییوودی است نیز همبازی شد. جاده کوهی و جنگلی و پر پیچ و خم ولی آسفالته و زیبا است. رودخانه درینا واقع در صربستان به دلیل مناطق زیبا و وجود تک کلبه ای در وسط آب های این رود یکی از زیباترین مناطق گردشگری این کشور به شمار می رود. ادامه مسیر به مناطق جنگلی و ییلاقی زیبایی منتهی می شود .

مسیر از اینجا خاکی میشود و بهخصوص اگر نم بارانی هم زده باشد، احتمال گیر کردن ماشین وجود دارد. اگر به دنبال نزدیکترین دریاچههای اطراف تهران برای شنا میگردید، قطعا شورمست انتخاب خوبی نیست! اگر هم کمی کنجکاو هستید و دوست دارید در دور و اطراف رودخانه جاجرود و سد لتیان بچرخید و جاهای جدیدی را کشف کنید، میتوانید به روستای کمرد که در 20 کیلومتری جاده رودهن است، سرکی بکشید و از آبشار دیدنیاش که به نام آبشار کمرد معروف است، لذت ببرید.

در مسیر تهران به مازندران، با عبور مسافتی حدود ۱۷ کیلومتری از میدان شهرستان فیروزکوه وارد فرعی میشوید که با ادامه دادن آن به چشمه آب گدوک، میرسید. این آبشار در حوزه شهرستان سوادکوه و ۲۵ کیلومتری شهر زیرآب واقع شده است. از تهران وارد جاده فیروزکوه بشوید؛ بعد از فیروزکوه، پل سفید و زیرآب و پیش از رسیدن به قائمشهر، وارد جاده فرعی شهر شیرگاه بشوید. چندین خیابان در نام خود فابورگ دارند و این به آن معناست که آنها زمانی بخشی از حومه بیرون از دیوارهای شهر بوده اند. جالب است بدانید این دو رویتا یعنی کن و سولقان از یکدیگر جدا هستند اما آنها را به یک اسم مشترک می شناسند.

آنها جوی و کانال هایی ساخته تا بتوانند آب رودخانه را به سوی محصولات خود روانه کنند. برای ماهیگیری با قلاب در رودخانه شما به یک لنسر قوی و میله های کلفت و مقاوم برای تحمل وزن ماهی های سنگین دارید، این میله ها در مقابل اشغال هایی که به قلاب شما گیر میکنند نیز مقاوم هستند. آبشار زیبا و بکر منطقه بلوردکان به دلیل دارا بودن ویژگی هایی همچون پوشش جنگلی فوق العاده زیبا و بکر، آب و هوایی بی نظیر، چشمه و آب فراوان و امکان شنا در استخر از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار می باشد.

این آبشار به خاطر دارا بودن امتیازاتی مثل پوشش جنگلی فوق العاده زیبا و بکر برای گردشگران ، هوای معتدل ، چشمه و آب فراوان ، امکان شنا در استخر از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار است. وجود دارد که دارای ظرفیت بالای گردشگری است و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. تمامی مسیر آسفالته است و به منطقه مرتع هلودشت منتهی می شود. مسیر رسیدن به این آبشار با اینکه طولانیست، آنقدر باصفاست که احساس خستگی نمیکنید. ماشین را پارک کنید و بقیه مسیر را از دل جنگل بروید.

دیدگاهتان را بنویسید