مکتوب -مجله علمی آموزشی مکتبخونه

به همین خاطر آژانس مسافرتی الفبای سفر با ارائه بهترین تورهای ترکیه در نوروز 1401 قصد دارد تا برای ساخت خاطراتی بی نظیر در این کشور به شما عزیزان کمک کند. برای استانبول از نوروز تا آبان زمان مناسبیست که وابسته به علاقمندی افراد به درجهی گرمی و سردی میتوانند انتخاب کنند. به جز مساجد، برخی مؤسسههای وابسته به شیعیان، برای فعالیتهای فرهنگی؛ مانند وقف و مراکز انتشاراتی ایجاد شده است.

در آنکارا بیشتر شیعیان، کارمند دولت هستند و در استانبول، ازمیر و بورسا بسیاری از آنان مشاغل تجاری و تولیدی دارند. بسیاری از مردم ایران هر ساله برای شرکت در این مراسم و دیگر مراسم های سنتی ترکیه به آنجا سفر میکنند.5. حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. ویژگی اصلی این منطقه سفالهای ساخته شده در آوانوس به کمک خاک رس قرمز رودخانه معروف قزلایرماق است. چی کوفته غذای مخصوص شانلیاورفه است که نام خود را از دستور اصلی خود یعنی گوشت چرخکرده خام گرفته شده است که با بلغور، رب گوجه، سیر، پیاز، فلفل و ادویهجات ترکی مخلوط میشود.

این غذای ترکیهای لذیذ به کمک ورقههای لایه لایه یک خمیر خوب به نام یوفکا تهیه میشود که مواد خام آن از فلاتهای آناتولی مرکزی است. غذاهای ترکیهای را باید با دسر ترکی میل کرد در غیر اینصورت پازل خوشطعمی ناقص خواهد ماند. حتی برشمردن جاذبههای بینالمللی آن نیز زمان زیادی خواهد برد پس تنها به چند نمونه از شهرهای مهم آنتالیا و استانبول اشاره میکنیم.در تور آنتالیا شهر قدیم و بندر قدیمی از مهمترین مناطقی هستند که باید فهرست ۱۳ جاذبهی دیدنی آنتالیا در کنار تفریح در ساحل به دیدنشان بروید. در حال حاضر انواع مختلفی را از آن میتوان در سراسر کشور، اروپای مرکزی و شرقی یافت.

نبض گردشگری اروپای شرقی، سرزمینی که به تاریخ خود می بالد، این ها تعدادی از ویژگی های ترکیه هستند که بیش از پیش مورد استقبال مردمی قرار گرفته که به دنبال ماجراجویی، تفریح و آرامش هستند. برای اینکه از شروع مسیر تا انتهای آن سفری بی نظیر را به ترکیه تجربه کنید آژانس مسافرتی الفبای سفر با ارائه بهترین و ارزانترین تور ترکیبی ترکیه همواره به دنبال خدمت رسانی به شما مسافران عزیز می باشد. بنابراین اگر به دنبال تور ترکیه برای عید هستید در گام اول مقصدتان را مشخص کنید و می توانید علاوه بر مطالب وبسایت از کارشناسان الفبای سفر نیز کمک بگیرید.

شما می توانید رزرو تور خارجی خود را از طریق آژانس مسافرتی مهرپرواز انجام دهید. در حقیقت اسلام به صورت ارثی از طریق پدر و مادرها به فرزندانشان رسیده است. خوردن مکعبهای ظریفی که توسط گلاب، پسته و سایر طعمدهندهها مزهدار شدهاند لذتبخش است. قله ۲۱۳۴ متری این کوه بلند با سر مجسمههای باستانی ساخته شده توسط شاه آنتیوخوس اول در سال ۶۲ قبل از میلاد مزین شدهاند. از ایران به ترکیه پروازهای مستقیم وجود دارد اما قبل از اینکه بخواهید به پروازهای داخلی فکر کنید در نظر داشته باشید اگر بخواهید با ایرلاین های ایرانی به مثلا آنتالیا سفر کنید میبایست به فرودگاه های اسپارتا و یا دنیزلی بروید و سپس پس از طی 3 تا 4 ساعت مسیر بصورت زمینی به آنتالیا میرسید به همین دلیل به صرفه تر است که از پرواز خارجی استفاده کنید اما پروازهای ایرانی به فرودگاه استانبول برقرار است و می توانید با بهترین قیمت و با تور ترکیه ارزان، عازم توریستی ترین شهر ترکیه شوید.

در نسخه کاملا سنتی این غذای ترکی یک تخممرغ پخته شده را در کنار غذا مشاهده خواهید که قبل از سرو با آن مخلوط میشود. این روزها گوشت کاملا جای خود را به بلغور و بعضا گردوی آسیابشده داده است. از آن گذشته میتوانید غذاهایی را بر اساس سلیقه خود انتخاب و همین حالا طرز پخت آن را پیدا کنید. توسط دستفروشان خیابانی که سبدی حمل میکنند یا چرخدستی را هل میدهند، در نانواییها و کافهها، ایستگاههای تراموا، قطار، مترو و حتی در کشتیها شما میتوانید این غذای ترکی خیابانی را پیدا کنید.

از آن سو، در حالی که نرخ تورم در ترکیه هم دائماً رو به رشد است، انتظار میرود لیر ترکیه با سرعت بیشتری افت ارزش پیدا کند. دولت ترکیه تسهیلات ویژه ای را برای گسترش این صنعت در نظر گرفته است، بخصوص برای سرمایه گذاری در ترکیه در این بخش امکانات زیادی را در نظر گرفته است تا بتواند صنعت گردشگری در ترکیه را به یکی از ایده آل ترین صنایع تبدیل کند. 12. غواصی: ترکیه دارای سایت های غواصی زیادی است، بخصوص در بدروم. تنگه های بسفر، مرمره و داردانل همگی باهم تنگه های ترکیه را تشکیل داده و این منطقه را به دو بخش آناتولی و ترکیه تقسیم کرده، همچنین بخش اروپایی و آسیایی ترکیه را از هم جدا می کنند.

برای ادای سلام عموما واژه “Asalamu alaykum'”را می شنوید یا برای پرسیدن حال شما از عبارت” Nasilsiniz ” یا ” ناسول سونوز ” استفاده می کنند. با این اوصاف شما در سفر به ترکیه یا زندگی در این کشور خوش آب و هوا هیچ نگرانی از بابت غذا نخواهید داشت. آماده دیدن زیباترین بندر شوید، و با قایقهای تفریحی به خود یکلحظه زندگی را هدیه دهید. این مخلوط آنقدر ورز داده میشود تا زمانی که تشخیص داده شود که آماده است.

پایه و اساس اکثریت این غذاها سبزیجات از جمله لوبیا سبز، کنگر و بادمجان است. غذاهای ترکیهای بر پایه خمیر بورک نام دارند. در انتها اجازه بدهید لیست غذاهای ترکیهای را با یک دسر بسیار لذیذ ببندیم. نسخههای بیشماری از این میانوعده لذیذ در سراسر ترکیه وجود دارد اما نسخهی شیره انار ترش (رب انار مایع) و فلفل حلبی آن بسیار محبوب است. این غذای ترکیهای در میان مردم دیاربکر به نام belluh که یک گیاه لذیذ است شناخته میشود. در شهر ریزه ماهیهای باریک را با برنج آماده میکنند تا این غذای ترکیهای خاص و خوشمزه درست شود. برای پی بردن به این مساله میتوانید یک تکه را به سمت سقف پرتاب کنید اگر به سقف چسبید آماده است.

به همین منظور او سوپ دلپذیری را به وسیله دال عدس، رب گوجه فرنگی، گوجه فرنگی و پیاز تازه رنده شده آماده کرد که روی آن نعناع خشک و فلفل حلبی پاشیده بود. کباب کاگ به تنهایی خودش کافی است اما میتوان آن را بین نان داغ تازه بگذارید و با گوجه فرهنگی، پیاز سفید و فلفلهای سبز میل کنید. مایه این غذا از پیاز سرخ شده، کره، بادام زمینی، فلفل دلمهای و کشمش تهیه میشود که در انتها با جعفری تازه و شوید مخلوط میشود. بر خلاف سایر کوفتههای ترکیه در ترکیب وی فقط از گوشت گاو یا بره، و آرد سوخاری با چاشنی پیاز استفاده میشود.

اکنون در استانبول بالغ بر ۲۰ مسجد، در از میر ۳ مسجد، در بورسا ۳ مسجد، در آنکارا ۲ مسجد و در دیگر شهرهای شیعه نشین دست کم یک مسجد متعلق به شیعیان وجود دارد. شیعیان جعفری ترکیه در گذشته، تقریباً دارای هویتی ناپیدا بودند و به دلیل اشتراک در مذهب، گویش یا به تعبیری قومیت با شهروندان آذری ایران، به رغم اینکه جزء اقوام ترک محسوب میگردند، «عجم» خوانده میشدند. 1. اینکه شیعیان احساس کردند که باید یک بازخوانی در عقائد خود داشته باشند و همزمان با دیگر گروهای مذهبی به اصلاح و سر و سامان دادن به وضع خویش بپردازند.

نیشانتاشی، میدان معروف تقسیم (تکسیم) و خیابان استقلال استانبول از دیدنی ترین خیابان های شهر نیز در این بخش از شهر واقع شده اند، پس اگر اهل گشت و گذار و شب گردی در کلاب های استانبول هستید قطعا باید بخش اروپایی شهر را انتخاب کنید. اما اگر به روند تغییرات نرخ لیر ترکیه در مقابل دلار آمریکا نگاه کنیم، روند افول اقتصاد ترکیه روشنتر میشود. اگر گیاهخوار نیستید میتوانید به سراغ مدلی بروید که با گوشت چرخکردهی گاو پر میشود. آنتالیا شهری که در آن میتوانید مکانهای کلاسیک چشمگیر رومی را کشف نمایید و به سیاحت از آنها بنشینید.

هیچ شواهدی مبنی بر واقعی بودن این داستان وجود ندارد اما در هر صورت نام این غذا از نام آن زن اهل غازی عینتاب است. البته این فقط یک نمونه از هزاران دلایلی است که میتوان برای وجود اختلاف قیمت در تور ترکیه آورد. در انتها روی خمیر نازک پیتا پاشیده میشود و بنا بر سلیقه میتوان آن را تندتر کرد. چنین دودکشهایی تنها در معدود نقاطی از دنیا وجود دارند.بهترین راه برای تماشای چشماندازهای زیبای این ناحیه سوار بر بالون است. موقعیت جغرافیایی ترکیه و همجواری با کشورهای اروپایی و وجود تورست ها و مسافران زیادی در ترکیه روی فرهنگ مردم ترکیه نقش مهم و بسزایی را داشته است.

پس از آن عسل روی محتوای آن ریخته میشود. توجه داشته باشید که در گذرگاه کاپیکوی، مدارک لازمه توسط افسران بررسی می شوند پس از آن با طی حدود 110 کیلومتر، قطار به شهر وان میرسد. ترکیه، محصولات خود را به کشورهای مطرح اروپایی، آمریکایی و آسیایی صادر می کند و درصد صادرات این کشور هر سال سیر صعودی داشته است. تركیه، سرزمینی در غرب آسیا و جنوب شرق اروپا، با ۸۱۴۵۷۸ كیلومتر مربع (۲۳۷۲۰ كیلومتر مربع در قاره اروپا) وسعت، از دو شبه جزیره آناتولی (۹۷ درصد خاك تركیه و بخش آسیایی) و تراس شرقی (۳ درصد خاك تركیه و بخش اروپایی) تشكیل یافته است.

نسخه آناتولی مرکزی مانتی یک بسته کوچک حاوی یک قاشق غذاخوری گوشت چرخکرده است. ابتدا هر ورق را با یک قلمو به کره آغشته میکنیم و سپس پستههای آسیاب شده را هر چند لایه یک بار پاشیده میشود. ظرفی مبتنی بر برنج که در خمیر آغشته به کره پیچیده شده در کوره پخته میشود و گرم گرم سرو میشود. بر این اساس، در حالی که در سال ۲۰۰۵، هر دلار معادل ۱.۳ لیتر ترکیه بود، در سال ۲۰۱۸ این نسبت به ۴.۸ رسید و طی ۳ سال اخیر، ارزش لیر تقریباً دوباره نصف شده است. بر روی قیمت بلیط هواپیمای ترکیه تاثیر میگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید