مقاله بررسی کیفیت آب رودخانه هراز جهت آبیاری و تعیین منابع آلوده کننده آب رودخانه

تنها عاملی که می تواند باعث برکشیده شدن شخصی شود، وفاداری بی چون و چرا به “کیم ایل سونگ” است و بس (هانتر، ۱۹۹۹، ۳۲). بود. سه معیار، تعیین کننده ی “کاست” هر فرد بود: محل تولد و پیشینه ی خانوادگی، وفاداری به حزب. درست است که سازمانهای مدافع “حقوق بشر” این قطعنامه ها را در محکومیت نظام سرکوبگر “کره ی شمالی” صادر کرده اند، اما پیشینه ی نقض حقوق بشر ـ که از متن “قانون اساسی” این کشور برمی آید ـ از همان آغاز ساختمان “سوسیالیسم” آغاز شده و آثار ادبی تنها اسناد راستینی هستند که پیش از قطعنامه های سازمان ملل متحد به این همه تبعیضات نژادی، جنسی، طبقاتی و حقوق شهروندی می پردازند و به راستی اگر “ایشیکاوا” این خود- زندگینامه را نمی نوشت، ما از آنچه در این کشور میگذرد، ناآگاه میماندیم.

خلاصه ی ماجرا این بود که اگر کسی باهوش باشد و پیشینه ی خانوادگی و محل نولدش مشکلی نداشته باشد، میتواند به دانشگاه برود. کارگزاران “حزب دموکراتیک خلق” از این که کسی در کشورشان نامی ژاپنی داشته باشند، بیزارند و او را وامیدارند تا نامی “کُره ای” بر خود بگذارند. چند تا مدرک فنی، یک مدرک ریاضی و تجربه ی پرستاری داشت ولی هیچ کدام از اینها برای حزب مهم نبود و همچنان با او مثل شهروندی درجه ی سه رفتار میکردند و خود حزب هم کما فی السابق او را بی ارزش تلقی میکرد. میگویند. ذهنیت مبتنی بر “خودکفایی” و لزوم بی نیازی از بیگانگان، ذهنیتی سنتی و تاریخی است و همه ی شؤون حیات اقتصادی و سیاسی را زیر تأثیر خود قرار میدهد.

در کمال ناباوری همه ملخهای مهاجم هم کشته شدند. بقیه هم به عنوان کارگر به کار گرفته می شوند. برخلاف دیگر رودهای ایران، بخشی از رود کارون قبلا قابل کشتیرانی بود و کشتی های کوچک به راحتی از آن عبور می کردند. اعضای این طبقه، خود را از دیگر طبقات زیردست برتر می دانستند و جز با طبقه ی خود، با دیگر طبقات نمی آمیختند؛ مالیات نمی پرداختند و از همه مواهب زندگی بهره مند می شدند. “مردم کره ی شمالی نمی توانستند کشورشان را با کشوری دیگر مقایسه کنند، چون چیز دیگری در زندگیشان ندیده بودند. از بخشهای جالبِ دیگری که در پارک پرندگان وجود دارد، باغِ پروانه ها است.

نمود دیگری از سیاست تبعیض نژادی، ممنوعیت کار برای مادر ژاپنی “ماساجی” است. در کره ی شمالی فقط کسی حق دارد غذا بخورد که کار کند و چون مادر راوی ـ نویسنده ژاپنی است، حق کار کردن ندارد و خود باید به فکر سیر کردن شکم خود باشد. این گونه طبقه بندی اجتماعی بر پایه ی “کاست” ـ این که در جامعه هیچ گونه جا به جایی طبقاتی نمی تواند صورت بگیرد و هر کس برای همیشه در طبقه ی اجتماعی خود باید باقی بماند ـ در سلسله ی “چوسون” ((Choson به وجود آمد.

شگفت زدگی دانش آموزان از دیدن کیف و ساعت و کفش او ـ که از ژاپن با خود آورده است ـ برای آنان تازگی دارد و اصلاً نمی توانند باور کنند که کسی در ژاپن از چنین وسایل گرانبها و شیکی استفاده میکند. جرا که خدایان از خانه ی فرد متوفی خارج می شوند و تا وقتی که آئین ها و شعائر مربوط به مرگ انجام نپذیرد، به خانه باز نمی گردند. در هجدهم نوامبر ۲۰۱۴ “اجلاس عمومی سازمان ملل” گزارش تحقیق و تفحص کمیسیون سازمان ملل را در مورد جنایت بر ضد بشریت صحّه گذاشت و از “شورای امنیت” درخواست کرد که گزارش مربوط به “دادگاه کیفری بین المللی” را دیگر باره مورد توجه قرار دهد.

حداکثر اندازه قطعات مشاهده شده مربوط به دو رخساره Gcm و Gmm است (قطر محور متوسط درشتترین دانه بین 4/9 تا 7/19 سانتیمتر متغیر است). که هر دانه ای قطره ای آب بود.فردوسی. به موجب همین مصوبه، محل زندگی و کار هر کسی در نقاط مختلف جغرافیایی کشور هم تعیین می شد؛ یعنی این که چه کسانی حق دارند در کجای کشور سکونت اختیار کنند یا این که چند هزار نفر یا خانواده باید به مناطق روستایی تبعید شوند. این کشتار جمعی تا سال ۱۹۵۸ به طول انجامید و به اعدام هزاران نفر انجامید. مگر شهر چند نفر جمعیت دارد؟

براساس آخرین آمار صندوق وجهی پول، پاکستان یکی از کشور های با بزرگترین پریشانی آب (water-stressed) می باشد که سالانه هر فرد تقریباً به 35.300 فیت مکعب آب دسترسی دارند، یعنی در سرحد کمبودی آب قرار دارد. می شود باز هم کودک شد؟ بيش ترين فراواني راسته هاي Ephemeroptera، Tricoptera در مرداد مشاهده شد در صورتي که بيش ترين فراواني راسته Diptera در ارديبهشت و بهمن ديده شد. از این که میدیدم این فرد آشکارا به چنین موضوعی اعتراف میکند، مبهوت مانده بودم ” (۷۳-۷۱).

دفعه ی دیگه که اومدم، اسمت رو عوض کرده باشی ها ” (۶۹). باید ممنون باشی که به امثال تو و خونواده ات اصلاً اجازه ی کار میدن “. مسیر رسیدن به آبشار طولانیست و باید خیلی پیاده روی کنید، حدود ۴۰ کیلومتر جاده خاکی را میتوانید با ماشین بروید (ماشین مناسب) و به امامزاده گزو که رسیدید ماشین را در پارکینگش پارک کنید و بقیه مسیر را که نیم ساعت است پیاده بروید. رودخانه جاجرود تهران در مسیر خود از منطقه حفاظتشده جاجرود و خجیر عبور میکند. مهمترین شاخصه در تعیین مسیر افراد، میزان تلاششان نبود؛ بلکه “کاست” هر فرد، مسیر زندگی او را تعیین میکرد.

با این حال، سن نه تنهایک رود است که از پایتخت فرانسه عبور می کند بلکه مرکز زندگی پاریسی ها و شریان حیاتی و مرکز فعالیت های اقتصادی و تفریحی است. وقتی چشمتون به دو سه روز تعطیلی پشت سر هم توی تقویم میخوره بدون شک اولین چیزی که به ذهن تون می رسه رفتن به مسافرت و خلاص شدن از استرس و اضطراب زندگی مدرن امروزی است. انرژی برای راه رفتن معمولی 16 کیلوژول در دقیقه است و این بدان معناست که برای هر دقیقه راه رفتن معمولی، بدن ما حدود 16 کیلوژول انرژی مصرف می¬کند.

البته من میدانستم حزب نسبت به ما ژاپنی الاصل ها، رویکردی خصمانه دارد اما تا آن لحظه نمیدانستم فرستادن ژاپنی ها با پایین سطوح جامعه، سیاستی عامدانه است. آنها قول تحصیل رایگان به ما داده بودند. در ادامه فشار های وارد بر عراق ، با میانجی گری رئیس جمهوری الجزایر بین محمدرضا شاه و صدام حسین ، عراق درخواست تالوگ ایران را برای تعیین مرز ایران قول کرد و ایران نیز متعهد شد حمایت از شورشیان را پایان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید