معرفی پارک های آبی مشهد به همراه امکانات آن ها (+عکس و آدرس) – یابکس

رودخانه ارس در فاصله 2كيلومتري جلفا پس از گذشت از بستر تنگ كوهستاني كه در كوههاي نزديك جلفا ايجاد نموده است وارد جلفا مي شود . این سد تا تهران 10 کیلومتر فاصله دارد و در شمال شرقی آن واقع است؛ جایی که سد قرار دارد محل تلاقی دو رودخانه برگ جهان و جاجرود است و در میان کوههای جاجرود، بندک و آلون واقع است. همچنین این منطقه از نظر سرانه فضای سبز در وضعیت مطلوبی قرار داشته و دارای سرانه فضای سبز ۱۷ متر، بدون احتساب پارک جنگلی کوهسار است. برای رسیدن به این دریاچه: این منطقه در حقیقت در دل جنگل های بالادست نوشهر یعنی در جنوب این شهر قرار گرفته است.

این روستاها در خط مرزی با استان اصفهان قرار گرفتهاند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، رودخانه ارس پلدشت که مرز بین ایران و جمهوری خود مختار نخجوان را تشکیل می دهد یکی از منابع مهم استان در تولید انواع آبزیان و به خصوص شاه میگوی دراز آب های شیرین است. معاهده آب هیرمند بین افغانستان و ایران به تصویب شورای ملی افغانستان نرسید. وی در عین حال خاطرنشان کرد: بازگشایی آب برای کشت کشاورزان شرق در روزهای نخست فروردین و ایام عید نوروز به بارشهای این مدت بستگی دارد؛ از این رو رهاسازی آب برای آبیاری اراضی کشاورزی بسته به شرایط آب و هوایی در دهه اول فروردین ۱۴۰۱ باید انجام شود.

مسیر دسترسی: اگر از رودسر حرکت میکنید، نرسیده به کلاچای باید به سمت تابلوی روستای رحیم آباد بروید و اگر به عکس از کلاچای میخواهید به سمت رحیم آباد بروید در سمت چپتان تابلوی رحیم آباد را خواهید دید. دارگردان رجه در روستای گیری واقع شده است و این روستا با روستاهای کیاشکول، میانرود و محمودلات همسایه بوده و در 68 کیلومتری بخش رحیم آباد و 83 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رودسر واقع شده است. بعد به سمت روستاهای چمن ساور و حاجی آباد بروید و بعد از رسیدن به یک دوراهی، وارد جاده سمت چپ شده و از آنجا به دشت باطراوت جهان نما خواهید رسید.

هرساله هزاران گردشگر و طبیعت گرد به آنجا میروند و برای اقامت آنها اجازه چادر زدن در پارک و کمپینگ داده شده است. رودخانه ارس فضایی مناسب و قابل دسترس برای علاقه مندان این رشته ی ورزشی و تفریحی است که با کسب مجوز از مراجع ذیصلاح می توانید در آنجا به ماهیگیری بپردازید. از آنجا راه درازنو و بعد روستای رادکان را در پیش بگیرید. برای رسیدن به این آبشار: از تهران اتوبان کرج را در پیش بگیرید و تا نزدیک رشت به راهتان ادامه بدهید. 😏 در جواب باید بهتون بگم بله میشه خیلی خوبم میشه حالا بیا ادامه مقاله رو بخون تا ببینی چه برگ ریزونی به راه افتاده.

همانطور که آب رودخانه در مسیر خود جریان دارد، زندگی نیز ادامه دارد. نگارگر نیز گروهی از پیکرههای در حال نواختن طبل و نای زدن بر خبر پیروزی را در پلان آخر در پهنۀ آسمان آبی­رنگ مصور کرده است؛ فعلی که بعد از خواب رفتن و خواب دیدن آشکار می­شود. هموطنان تهرانی در آخر هفته ها، همواره با این پرسش مواجه هستند که ۵ شنبه و جمعه ها را چه طور بگذرانند که کمی با هفته ها و ماه های پیش متفاوت باشد.

جریان کند آب در گودهای خاکبرداری باعث می شوئد که نهشته های ریز و مواد آۀی بوسیله رودخانه بحالت تعلیق درآیند. اگر بخارهای آب به اندازه ی کافی سرد شوند، به ذره های آب تبدیل می شوند و ذره های ریز آب، به علت سبکی،در هوا شناور می مانند. وارد راه رشت به دیلمان بشوید و ۲۱ کیلومتر جلو بروید. گرسماسر بر طبق منابع، روستایی هزارساله است، گل گاوزبان یکی از منابع درآمد مردم اینجاست و در روستا که راه بروید عسل، چادرشب، نمد، زنبیل و جاجیم هم پیدا میشود.

رودخانه ها با مسیر مستقیم: بیشتر دربازه های کوتاه، رودخانه ها این شکل را پیدا می کنند که خود یک حالت ناپایدار و انتقالی است و پس از برخورد با مانع در مسیر رودخانه این حالت از بین می رود. حوضه آبریز این رودخانه که در ارتفاعات شمال شهر تهران در دامنه رشته کوه های البرز واقع شده است در معرض سیلاب های ناگهانی (flash flood) و جریان های واریزه ای قرار دارد. روش تحقیق در این پژوهش مقایسهای- تحلیلی است که با استفاده از مشاهدات مستقیم و غیر مستقیم و با استفاده از تصاویر و نقشهها، نوع و میزان تغییرات هندسی آبراهه مورد مطالعه قرار گرفته و بین چهار دوره زمانی و چهار بازه مکانی مورد تحلیل قرار گرفته است.

اما زمانی که ملیندا یک آگهی مربوط به استخدام ماما را میبیند به شمال کالیفرنیا نقل مکان میکند، جایی که با یک مرد جذاب آشنا شده و… بسیاری از ما زمانی که نام استان خراسان رضوی را می شنویم، به یاد مشهد مقدس و حرم مطهر امام رضا می افتیم. جاده کنار این دریاچه را که بالا بروید به آلاشت میرسید، منطقهای پر از ابر و دشتهای سبز که خودتان باید بروید و زیبایی اش را از نزدیک ببینید. اما اگرفرصت سفر یک روزه به جنگل پروز دارید باید صبح زود حرکت کنید تا بتوانید جاذبه ها را ببینید.

اگرشما یک و نیم روزه یا دو روز برای این سفر اختصاص میدهید و قصد اقامت شبانه در منطقه دارید،باید از قبل برنامه ریزی کنید تا تمام جاذبه ها را ببینید باید مراقب باشید که برای دیدن جاذبه های اصلی زمان را از دست ندهید. مسیر دسترسی: بعد از رسیدن به استان گلستان باید به سمت کردکوی بروید. برای رسیدن به صومعه سرا: برای اینکه از رشت به این شهر برسیم باید ۳۷ کیلومتر، یعنی حدود ۴۰ دقیقه سوار ماشین باشیم. مسیر دسترسی: بعد از فیروزکوه و پل سفید، باید خود را به شیرگاه برسانید.

یک جاده بن بستی است که شروع ان از میان جاده لردگان به یاسوج است وبعد از ان راه های میانبری دارد. برای رسیدن به دالخانی: از رامسر که جاده تنکابن را در پیش بگیرید، بعد از حدود ۷کیلومتر، به سهراهی جنت رودبار میرسید. میدان عدل چهار راهی است که بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بزرگراه همت ، بزرگراه ستاری ، بلوار سردار جنگل و خیابان میرزابابایی را به همدیگر وصل می کند و به این دلیل است که میدان عدل ، پس از میدان پونک بزرگترین محور و میدان مواصلاتی پونک به شمار می رود. امکانات مسافران در حد سکو نشیمن و چادر زدن درنظر گرفته شده است به دلیل بکر بودن آپارتمان و خانه ای برای کرایه دادن در جنگل وجود ندارد.اما مردم مهمان نواز این منطقه با دعوت اهالی امکان اقامت را برای شما دارد.

یک زمان در اینجا درختان توت زیادی وجود داشت، به همین دلیل هم حالا به آن توتکابن میگویند. پس بستگی به هدفتان دارد که زمان مهم است یا تعدد مکان هایی که میخواهید ببینید. بارها شده که برای سفر،مکان هایی که جاده خاکی دارند را از لیست حذف کرده ایم اما پارک جنگلی پروز از جاده آسفالت وجاده ماشین رو برخوردار است. در پست مختص به آن به توصیف، عکس، منشا، آب و هوا، لوکیشن رود شهر چای ارومیه پرداخته ایم. رودخانه پر آب و زیبایی که میگذرد و درختان بلند قامت بلوط آنجا را به یکی از جاذبه های گردشگری بهشت گونه تبدیل کرده.

دیدگاهتان را بنویسید