مصرف آب و ضرورت صرفه جویی در مصرف آب چیست؟

این راه بهمنزله به رسمیت شناختن حاکمیت طالبان نیست بلکه به دلیل نیازی است که بهواسطه همجواری و تاریخی و فرهنگی برقرار است. روستای كردان یكی دیگر از روستاهای زیبا و تاریخی است که در منطقه هشتگرد قرار گرفته است. چنان چه قصد سفر و گردش به دماوند دارید می توانید به سادگی از طریق سایت ما، اجاره ویلا در دماوند خود را انجام دهید و از اقامت در این طبیعت زیبا لذت ببرید. نمونه­برداری با تور گوشگیر و پرتابی انجام شد. بوستان ساعی یکی از با شکوه ترین، جذاب ترین و قدیمی ترین پارک های شهر تهران است.این پارک در منطقه 6 واقع در خیابان ولیعصر ساخته و تاسیس شده است که وسعت آن به 12 هکتار می رسد.درختکاری این بوستان در ابتدا توسط مهندس کریم ساعی در سال 1324 انجام شد و سپس طراحی آن را استاد حسن محجوبی در سال 1342 برعهده گرفت.

آب و آتش یکی از جذاب ترین پارک های پایتخت است، که در سال 1388 توسط محمد باقر قالیباف شهردار وقت تهران با مساحت بالغ بر 24000 متر مربع در اراضی عباس آباد ساخته شد.این پارک در خیابان آفریقا نرسیده به چهار راه جهان کودک و در انتهای کوچۀ ژوبین قرار گرفته است.از امکانات این پارک تهران می توان به پیست اسکیت، مسیر دوچرخه سواری، کافه و رستوران، آلاچیق، نور پردازی های زیبا، کالسکه رانی، فانوس دریایی، سالن آمفی تئاتر و آبنما اشاره کرد. بوستان جمشیدیه که به پارک سنگی جمشیدیه نیز معروف است، در شمال خیابان نیاوران و در محله جمشیدیه قرار دارد.

آب جاری انرژی حرکتی دارد و می تواند شکل زمین را تغییر دهد. در این بوستان اماکن و جاهای بسیار زیبا و دیدنی دارد که می توان به آکواریوم پارک شهر،موزه صلح تهران، دریاچۀ پارک شهر، باغ پرندگان، کتابخانۀ پارک شهر، امکانات ورزشی، تندیس شیر سنگی، ساعت بزرگ مرکزی، آبنما، زمین بازی کودکان و نماد قربانیان سلاح شیمیایی در میدان مرکزی پارک اشاره کرد. مجله عصر پاییز – شهر بزرگ تهران علاوه بر اماکن تفریحی متفاوت، پارک ها و بوستان های بسیاری را در خود جای داده است که مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت و تفریحی کوتاه در کنار خانواده است.

با بالا رفتن از 600 پله سنگی این پارک به فضایی سرسبز و خوش آب و هوا برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت خواهید رسید. این پارک در سال 1342 با هدف بالا بردن مقدار اکسیژن هوای تهران توسط سازمان جنگلها و مراتع تأسیس شد و مدیریت آن را شهرداری منطقۀ 22 برعهده گرفت. پارک المهدی در سال 1365 با مساحتی در حدود 65500 متر مربع در ضلع جنوب شرقی میدان آزادی واقع در منطقه 9 شهرداری تهران تأسیس شد.این پارک از پوشش گیاهی متنوعی مانند اقاقیا، زبان گنجشک، سرو نقره ای، نارون، چنار و سدروس تشکیل شده است.زمین کودکان، اسکله قایقرانی، ماهیگیری، فروشگاه شهر کتاب، آلاچیق، کلینیک گل و گیاه، خانه شهروند، خانه اخبار و شهر بازی از جمله امکانات این بوستان می باشد.

بوستان نهج البلاغه که وسعت آن به 35 هکتار می رسد، در منطقه 2 شهرداری تهران قرار گرفته است. روستای ایدلیک یا ایده لیک در 34 کیلومتری شهر کلات نادر واقع شده است که دو راهی آن در 27 کیلومتری جاده کلات نادر به درگز جدا میشود و پس از گذشتن از دو روستای قاباخ و سلطان آباد به آخرین روستا در این مسیر یعنی ایدلیک میرسد. از احداث سدهای متعدد در طول مسیر که سبب خشک شدن پائین دست و نابودی حیات در اطراف رودخانه هستند هم به سادگی نباید گذشت. و برای دیدنش باید از الیگودرز به سمت اصفهان برویم و مسیر را به سمت جاده شول آباد و شاهپورآباد طی کنیم.

فرد تبعه ارمنستان باید محل سکونت را مشخص نماید. احتمال این که در آینده نه چندان دور مشکلاتی را برای سلامتی انسان ایجاد نمایند وجود دارد. این تعهد بهعنوان یک تعهد حقوقی از سال۱۳۵۲ آغاز شد و دو طرف از این موضوع راضی بودند تا اینکه مسائل سیاسی این معاهده را تحتتأثیر قرار دارد. بنابراین باید به این نکته مهم توجه کرد که اعتماد به طالبان حتی در کوتاهمدت هم به نفع ایران نیست چه رسد به اینکه در بلندمدت ایران بخواهد بهعنوان یک شریک منطقهای با طالبان وارد تعامل شود.

این نگرانی که در ایران وجود دارد در این رابطه قابلدرک و بهجاست؛ اما بهنظرم در سطح استراتژیهای کلانی که ایران بهعنوان یک کشور باثبات در منطقه دنبال میکند و تصمیماتی که ایران تاکنون در نحوه تعامل با طالبان براساس مذاکره اتخاذ کرده است، بهنظر میرسد فعلاً هم باید مثل سابق راهبرد صبر سازنده را در پیش گیرد. در این حالت ممکن است، دره هایی را ایجاد کند. اما نرمی زیاد آن مشکلاتی در ساخت مداد و نوشتن با آن ایجاد می¬کند.

ساخت پارک ملت از سال 1345 به دستور فرح همسر محمد رضا شاه پهلوی آغاز شد و پارک شاهنشاهی نام گرفت و پس از انقلاب نام پارک ملت را برای آن انتخاب کردند. ساخت این پارک در سال 1339 انجام شده و دارای 8 درب ورودی می باشد. نهايتا جهت بررسي تاثير دما در پيش بيني، اين فرآيند با تفکيک ماه ها، انجام شد. پرندگان مهاجر تالاب انزلي از اواسط شهريور ماه از شمال اروپا و مناطق سردسير سيبري به ايران و اين تالاب زيبا ميآيند که خوتکا، مرغابي، پليکان، غاز، قو و غيره از جمله پرندگان مهاجر به اين تالاب هستند.

پل زمانخان، از جمله شاهکارهای معماری دوران صفوی است که در 26 کیلومتری شمال غربی شهرکرد و 5 کیلومتری شهر سامان بر روی رودخانه زاینده رود احداث گردیده است. بهترین ذرات در دهانه رودخانه جمع می شوند و یک دلتا یا جلگه را تشکیل می دهند. بنابراین طالبان این مسئله را تکذیب کرد و این فضاسازی رسانهای که داخل ایران ایجاد شد مشخص نیست بر چه مبنایی رخ داده است و آب هم از منشأ در سد کمال خان تا رسیدن به ایران حداکثر تا۴۸ ساعت باید میرسید و اگر بنا بر رسیدن آب بود باید در بدترین حالت تا۷۲ ساعت بعد میرسید و اگر نرسیده مشخصاً به این دلیل است که اساساً تصمیم طالبان بر این نبوده که آب را به سمت ایران باز کند.

این بستگی به میزان آبی بود که در افغانستان وجود داشت تا اینکه در اواخر دولت اشرف غنی سد کمال خان روی هیرمند ایجاد شد و افغانستان جلو ورود آب به ایران را گرفت و سخنرانی غنی در روز افتتاح سد مبنی بر اینکه ما دیگر آب مجانی به کسی نمیدهیم و اگر قرار بر دادن آب باشد در ازای آن پول یا نفت میگیریم، موجب آزردگی و ناراحتی جمهوری اسلامی ایران شد.

اما آنچه از صحبتهای سخنگوی وزارت زراعت طالبان برمیآمد مشخص است چنین اقدامی از سوی طالبان صورت نگرفته و آب صرفاً بر اساس تقاضای کشاورزان افغان بازشده است. همان لحظه که اعلام شد طالبان چنین اقدامی کرده مسئله عجیب و قابلتأمل بود و ما منتظر واکنش طالبان بودیم که سرانجام صحبتهای وزیر زراعت طالبان نشان داد چنین اقدامی از سوی طالبان صورت نگرفته است. طی۲۰ سال گذشته که دولت افغانستان دستنشانده آمریکا بود، این مسئله بغرنجتر شد. این پارکِ 185 هزار هکتاری که در سال 1916 ملی اعلام شد و از سال 1986 در فهرست میراث طبیعی جهانی یونسکو (UNESCO Natural World Heritage) قرار گرفت، دارای حیات وحش و گیاهان متنوعی است.

دیدگاهتان را بنویسید