قواعد حقوق بين الملل و روش تعيين مرزهاي رودخانه اي

این روستا بر روی دو تپه بنا شده و رودخانهای از میان آن میگذرد. اما در میان راهکارهای مذکور ممنوعیت کشت محصولات کشاورزی با نیاز آبی بالا در حوضه زاینده رود و برنامه ریزی جهت اجرای الگوی کشت بهینه بر اساس برنامه مصوب سازگاری با کم آبی را می توان روشی کوتاه مدت برای بحران خشکسالی زاینده رود دانست. میخواهیم مهمان خانه زیبا و کم نظیر این سردار که از قضا دوست داران ایرانی و خارجی بسیاری هم دارد، شویم. یکی از شاخه های رودخانۀ تالار می باشد.از دامنه های کوه کم ارتفاع لاگ سنگ واقع در 20 کیلومتری جنوب خاوری قائم شهر سرچشمه می گیرد.

از شاخه های رودخانۀ تالار می باشد.از دامنه های کوه 3602 متری نرو واقع در 45 کیلومتری شمال خاوری فیروزکوه سرچشمه می گیرد.در جهت شمال باختری جریان یافته و روستاهای سنگ لیسه، اناروم، کلاسرکوه، ده میان، بزلا، لمرز و خشکه دره را مشروب نموده و در دهکدۀ سنگ سر وارد رودخانۀ تالار می گردد. از روستاهای اندارکلی و چائی باغ گذشته و وارد رودخانۀ تالار می گردد. از خاور آلاشت گذشته و در محلی بنام لـله بند با رودخانۀ شش رودبار تلاقی می نماید و در نهایت در دهکدۀ کریکلا وارد رودخانۀ تالار می گردد.

این رودخانه که به رودخانۀ آلاشت نیز مشهور است دارای آب دائمی است.میانگین آبدهی سالیانۀ آن در لـله بند در یک دورۀ چهار ساله 9/29 میلیون متر مکعب و در سال آبی 65/64 حدود 4/63 میلیون متر مکعب اندازه گیری شده است. یکی دیگر از پارک های آبی مشهد است که در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع و زیربنای ۱۵۰۰۰ متر مربع در هفت طبقه و به عنوان دومین پارک آبی مشهد در سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید.

و رودخانه ای از وسط این دره وروستا می گذرد که از چندین چشمه کوچک و برزگ تشکیل شده است و پس از طی مسافت کوتاه به آبشاری زیبا و بلند تبدیل می گردد و آب از ارتفاع 20 متری به ته دره سرایزر می شود. وی با بیان اینکه ماکو ترکیبی از دو قوم بزرگ کرد و آذری است و در روزگاران قدیم به واسطه آئین زرتشی مردمانش “ماغ کوی” به معنای شهر روحانیان زرتشت نامیده میشود، افزود: البته برخی از تاریخ نگاران آن را به زمان مادها نسبت داده و معتقدند این جا مادکوه نامیده میشده است و گروهی هم معتقدند از آن جا که این شهر کوچک روزگاری در زمره حکومت ارمنیها بوده به ارمنی ماکو نامیده شده است.

اما بررسیها تاکنون نشان داده که این آبها برای سلامت عموم مشکلی ایجاد نکردهاند .بانوان باردار هم ازیقینا بعد ازمصرف آب با نیترات بالا دچار مشکل خواهند شد . لاک پشت ها و اردک و غاز در گوشه ایی دیگر در رودخانه در حال اب بازی و اب تنی می باشند.من همیشه عاشق صدای اب در حال گذر رودخانه بوده ام و همیشه حس ارامش به من دست داده است و دوست دارم ساعت ها در گوشهاش بشینم و گذر رودخانه را تماشاکنم. از رودخانه های مهّم حوزۀ آبریز دریای خزر می باشد که در شهرستانهای سوادکوه و قائم شهر واقع می باشد و آبهای ارتفاعات سوادکوه و فیروز کوه را جمع آوری و به دریای خزر می رساند.

«دارنده دشتهای فراخ» و «اسبهای تیزرو» که از سخن راستین آگاه است و پهلوانی است خوشاندام و نبرد آزما، دارای هزار گوش و هزار چشم و هزار چستی و چالاکی یاد شده، کسی است که جنگ و پیروزی با اوست، هرگز نمیخسبد، هرگز فریب نمیخورد، اگر کسی با او پیمان شکند خواه در شرق هندوستان باشد یا بر دهنه شط آرنگ، از ناوک او گریز ندارد، او نخستین ایزد معنوی است که پیش از طلوع خورشید فنا ناپذیر تیز اسب بر بالای کوه هرا بر میآید و از آن جایگاه بلند سراسر منزلگاههای آریایی را مینگرد.

از آن جا که رضاخان سعی در از بین بردن خوانین و قدرتهای بخشهای مختلف کشور و به دست آوردن ثروت آنان برای پرکردن خزانه خالی قاجارها داشت، طبق نقشهای سردار ماکو را زندانی و تمام ثروتش را قبضه کرد. رودخانه دارای آب دائم بوده و در مواقع بارندگی آب آن زیاد شده و در بعضی نقاط عمق آن حتی به 6 متر می رسد. حتی اگر پیشرفتهترین تکنولوژیها را هم در اختیار داشته باشد در برابر طبیعت مغلوب است. در تمام تصاویری که در بالا از زن در این اسطورهها دیدیم، زن عاملی برای سقوط و تباهی و مرگ معرفی شده است؛ اما در مقابل این تصویر منفی، تصویر دیگری از زن نیز قابل مشاهده است که در آن، زن بانوی حیات نامیده شده است: زن با درایت و هوش از درخت معرفت میخورد و با دادن آن به آدم، چشمهای او را نیز بازمیکند و اگر آن دو از بهشت رانده نمیشدند، میتوانستند از میوه زندگانی جاودانه نیز بخورند و خود را جاودانه نمایند.

بنابراین آنچه که ما در داخل با آن روبرو هستیم به مدیریتی صحیح و تفکری در رابطه با الگوی مصرف نیاز دارد تا اگر خشکسالی تداوم پیدا می کند و بارندگی کمتر خواهد بود، بتوانیم بر این بحران فایق بیاییم. در نزديكي پاسگاه سيه رود كه ميان جلفا وخدا آفرين قرار گرفته درطي سالهاي طولاني بستر خود را در دره يك كوهستان صخره اي، بقدري پائين برده كه بشكل يك ديواره كاملا عمودي با ژرفاي خيلي زياد درآمده بطوريكه اين بستر بصورت يك پرتگاه خيلي خطرناك مي باشد ومجراي ژرف ارس در اين ناحيه به اسم(جاموش بغان بندي) كه به فارسي يعني بندي كه گاومييش را خفه مي كند ناميده مي شود.كه داراي چشم انداز بسيار زيبايي مي باشد.

مصطفوی میگوید: ماکو شهری کوچک که در یک دره واقع شده و یک رودخانه آن را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم میکند. ورودی یک هشتی کوچک با سقفی نقاشی شده است و یک خروجی اش به سمت کاخ است. در اوایل فصل بهار، یک کوهنورد برجسته و متخصص حفاظت از محیط زیست با تشکیل یک گروه کوچک از زیستشناسان و دیگر افرادی که در شناسایی ماهیهای تخصص دارند؛ عملیات کشف و نجات ماهی Asprete را کلید زدند. این الگوی فضایی در بر گیرنده رویکرد گردشگران به محیط طبیعی با انگیزههای متفاوتی است که گردشگر از سفر به محیط طبیعی مد نظر دارد (5). براساس برآورد سازمان جهانی گردشگری در حالی رشد عمومی صنعت توریسم برای دهه پیشین (2010-2000) به 3/4 تا حداکثر 7/6% بوده است، یافته های موجود بیانگر آن است که بیشترین قسمت از این رشد در بخش گردشگری طبیعت به وقوع پیوسته و به طور کلی رشد این بخش بین 10 تا 30% بوده است.

بذر نمدار به دليل سفت و سخت بودن پوسته (پريكارپ) نياز به تيمارهاي قبل از جوانه زني و لايه گذاري دارد. اتوبوسی که به آنجا میرود از پایانه اتوبوسرانی حرکت خود را آغاز میکند و پس از توقف در چندین ایستگاه در داخل شهر، از ایگواسو خارج شده، ابتدا به ایستگاه فرودگاه و سپس ایستگاه پارک پرندگان میرسد و در انتهای مسیر، به ایستگاه آبشار. روستای استاد آب و هوای معتدل کوهستانی دارد و از جاذبه های آن علاوه برچشم اندازهای طبیعی زیبا مي­توان به آثار کهنی همچون تخت حصار،قلعه كهنه، مسجد جامع، حمام قديمي و بناي امامزاده اولياء اشاره نمود.

این واژه در ارمنی اشاره به چراگاه دارد و اطراف ماکو نیز پر از چراگاه بوده است. او که از سرداران مظفرالدین شاه بود در جریان مشروطه جانب مخالفان را گرفته و نهایتا با قیام مردم و البته دخالت تعدادی از خوانین ماکو را به سمت قفقاز ترک میکند. این آبشار که بلندترین آبشار منطقه بشمار می رود و در بین مردم به آبشار شارشار معروف است. آمینواسیدهایی هستند که بدنمان نمی¬تواند آن را بسازد و باید به طور آماده همراه غذا استفاده کنیم.

از مراکز دیدنی و منحصر به فرد روستای خسرویه،وجود یک غار تاریک و نسبتاً عمیق در منطقه کرکان است که به صورت،یک یخچال طبیعی عمل میکند. فیلم سینمایی «روز هشتم» به کارگردانی ژاکو فان دورمل، پنجشنبه ۲۶ اسفند ماه ساعت ۱۱ از شبکه نمایش پخش میشود. البته که شرایط وارداتی در این کشور بر اساس نظام اقتصادی کلان بررسی میشود و رشد واردات به کشور پاراگوئه میتواند دولت این کشور را نیز درگیر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید