شرکت مدیریت بهبود نیرو – جازیکا

داستان این سریال تماشایی در مورد یک پرستار جوان به نام ملیندا است که در شهری بزرگ زندگی میکند. اما زمانی که ملیندا یک آگهی مربوط به استخدام ماما را میبیند به شمال کالیفرنیا نقل مکان میکند، جایی که با یک مرد جذاب آشنا شده و… مناطق بکر زیادی در ایران وجود دارد، اما ما در اینجا میخواهیم تعدادی از مناطق بکر شمال ایران را معرفی کنیم، باشد که این مناطق را همانطور که هستند بکر نگه داریم و با ریختن زباله چهرهشان را زشت نکنیم. وی با اشاره به این که نباید جزیرهای عمل کنیم، بیان کرد: این رویه جلسه محور و نگاه بخشی برخی مدیران صحیح نیست و باید کارهای اساسی صورت بگیرد.

“میخواهیم برویم جایی که خبری از دود و ماشین و آدمیزاد نباشد.” این جمله بسیاری از عاشقان مناطق بکر است، آنهایی که از شلوغی و سرو صدا به تنگ آمدهاند و دنبال جاهایی هستند که خبری از سروصدا در آنها نیست و کمتر گردشگری را میتوان در اطرافشان دید. بد نیست بدانید که طول رودخانه، مربوط به طول رودخانه کارون اصلی یا همان کارون بزرگ است. معروف ترین این آبادیها امام زاده داوود است که درا نتهای مسیری که از کن آغاز شده و از سولقان می گذرد و طول آن بیست و پنج کیلومتر است قرار دارد.

پیاده روی در حاشیه رودخانه پروز در طول 10 کیلومتری دره جنگل پروز وجود دارد بر اساس فرصت و علاقه ای که دارید میتوانید در طول این پیاده روی دیدن سایر روستا و استراحت و پیک نیک در پارک جنگلی پروز یا کنار رودخانه ماربر را تجربه کنید. برای رسیدن به این دریاچه: این منطقه در حقیقت در دل جنگل های بالادست نوشهر یعنی در جنوب این شهر قرار گرفته است. عوارض زمين و ناهمواريها در ارتباط بين يك مكان مركزي مثلاً يك شهر و پسكرانه (حوزه نفوذ )آن مي تواند تعيين كننده باشد . در واقع اینجا است که باید تقسیم نفوذ و منافع صورت بگیرد.

باید رودهن، آبعلی و گزنک را پشت سر بگذارید. به طورغمانگیزی این مینهای دفن شده در زمین جان و یا دست و پای کودکان کنجکاو و بازیگوش زیادی را گرفتهاند. شخصا به علم جغرافیا و هواشناسی خیلی علاقه دارم و بعضی وقتا تو تایم آزادم در مورد چرا و چگونه های کره زمین و مسائل مربوط به جغرافیا مطالعه می کنم ، یعنی اگه بخوایم روی اینجور مسائل زوم بشیم خیلی خیلی بیشتر از قبل به بزرگی جهان و خدایی که بهش نظم داده پی می بریم . تو چرا ساقۀ آبی را/ که فراز از سر ما خم شد از بیشۀ باران خستی.

قسمتی نیز از بارش برف و باران بدست می آید. در تير ماه به اوج خود مي رسد و تا مرداد ماه در اوج باقي ميماند بدين ترتيب تير و مرداد گرمترين ماههاي بخش جلگه اي ناحيه به شمار مي آيند .فراز و نشيب منحني دما در دو سوي نقطه اوج كلاً از موزوني نسبي بر خوردار است ليكن سقوط دما از تير ماه به بعد اندكي كندتر از صعود آن در ماههاي قبل است اين بدان معناست كه در فصل گرم كه از خرداد شروع مي شود دما با سرعت بيشتري افزايش يافته و پس از رسيدن به نقطه اوج خود در تير و مرداد بتدريج از اواخر مرداد كاهش مي يابد .بخش جلگه اي ناحيه در چهار ماه از سال با كمبود بارش مواجه است اين چهار ماه عبارتند از فروردين – ارديبهشت – خرداد و تير ،شدت كمبود بارش در تير ماه بيش از ماههاي ديگر مي باشد ولي در فروردين اين كمبود بسيار اندك است .ماههاي شهريور – مهر – آبان – آذر – به دليل افزايش بارندگي سقوط ميانگين دما و كاهش امكان تبخير ، با مازاد بارش مواجه هستند .اين مازاد در مهر ماه بسيار چشمگير است .

ناحيه رويان به دليل برخورداري از شرايط آب و هوائي مطلوب و بارش كافي از نظر منابع آب نسبتاً غني است حوضه آبخيز ناحيه شامل ناهمواريهاي جنوب آن (رشته كوه البرز)و حوضه آبريز آن ،درياي خزر ميباشد .آبهاي سطحي بعنوان مهمترين منابع آب ناحيه از اهميت فوق العادهاي برخوردارند . حد نهائي آن كو ههاي سامان غربي از چالوس و كلار آباد و سامان شرقي از ناتل رستاق در شهرستان نور بود .بنابراين خاك رويان از غرب به رودخانه چالوس و كرج رود واز شرق به رودخانه هراز و حدود دماوند و از جنوب كوههاي توچال كه شمال ري قديم است و از شمال به حاشيه دريا محدود مي شد.

رويان يكي از هشت بخش طبرستان بود و به اين ترتيب نظر به استقلال رويان قديم است .نظر ديگري نيز در اين زمينه وجود دارد كه معتقد است رويان از روزگار باستاني بخش ديلم بود و هر دو يك بخش را تشكيل مي دادند در المعجم البلدان آمده است كه رويان ولايت مستقلي و يك سلسله جبال و آبرا احاطه كرده است . بزرگترين شهر رويان باستان بلده كجور يا شهر رويان بود در معجو البلدان آمده است كه در دشت طبرستان بزرگتر از آمل و در كوهستان آن در عظمت و اهميت نظير بلده رويان (كجور) شهر ديگر ي نيست .رويان يك شهر بزرگ و داراي توابع بسيار است و املاك بسيار و باغهاي وسيع و عمارات بلند در اطراف آن بهم پيوسته است در قديم از ممالك مهم محسوب مي شد و در ولايت رويان شهري است كه كجه نام دارد كه محل اقامت والي آن ديار است .

عراق به موجب بیانیه الجزایر و با پذیرش خط تالوگ به عنوان خط مرزی دو کشور عملاً حاکمیت ایران را بر اروندرود پذیرفته بود. بیشتر اعتراضات به کمبود آب شُرب و قطع برق در آن گرمای طاقتفرسا بود. دریاچه فراخین در در ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر. رود البه Elbe ، نام رودی در اروپای مرکزی است که از کوههای شمال غربی جمهوری چک، ریزن گبیرگه سرچشمه میگیرد، پس از گذر از شمال بوهمیا و هامبورگ، به دریای شمال میریزد. برای رسیدن به این آبشار: از تهران اتوبان کرج را در پیش بگیرید و تا نزدیک رشت به راهتان ادامه بدهید.

منطقه ۱۰ در بخش غربی شهر تهران قراردارد و با مناطق ۱۷ ، ۱۱ ،۹ ، ۲ هم مرز میباشد. آنه ایلداگو در پی ترویج دوچرخهسواری هر روز تلاش کرده است زیرساختهای لازم برای تردد ایمن مردم از این طریق را بهبود بخشد و به همین منظور، مسیرهایی اختصاصی برای دوچرخهسواران شهر ایجاد کرده است. و كجور و رستمدار دو شهر قديمي به شمار مي رفتند .اين دو شهر با تمدني درخشان تا سال 857 هجري داراي يك حكمران بودند اما بعد از مرگ كيو مرث پسر بيستون (857-817 )اين دو شهر از هم جدا شدند بخش نور جزء قلمرو ملك كاووس بن كيومرث شد و بخش كجور به قلمرو ملك اسكندر بن كيومرث درآمد .

روستای کردان یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران است که 50 کیلومتر با این شهر فاصله دارد و در استان البرز قرار گرفته است. اتوبان بابایی و جاده لشگرک دو راه مرسوم دسترسی به شهر لواسان است. در ۵ کیلومتری نوشهر و در نزدیکی جاده نیرنگ روستای کشکسرا، یکی از مناطق بکر شمال ایران، واقع شده. به این منطقه پارک جنگلی خانیکان میگویند، هرچند که بر طبق گفته برخی از مردم محلی به خاطر وجود درختانی از همه رنگ و چهارفصل بودن درختان آن، به نیرنگ معروف شده.

دیدگاهتان را بنویسید