سوالات متن هفتم

به همین دلیل ، اغلب بحث های زیادی بر سر این است که کدام رودخانه در جهان قدیمی ترین است. رود کرخه که در میان رودهای طولانی کشور، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است، یکی از بهترین مکان های ماهیگیری در پنج استان همدان، کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان و خوزستان به حساب می آید. رودهای زیادی وارد این رودخانه شده و رودهای زیادی هم از آن سرچشمه می گیرند.

رودهای نکا و تجن از بهترین مکان های ماهیگیری استان مازندران می باشند، که از دامنه رشته کوه های البرز جاری گشته و وارد دریاچه خزر می گردند. دریاچه سد منجیل یا سد سفید رود یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان گیلان می باشد. این دریاچه دارای آب شیرین می باشد، که در فصل بهار با اتصال دریاچه های بزرگ و کوچک آن به حداکثر حجم خود می رسد. «تداخل موضوع حکمرانی در ابعاد مختلف در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و به نحوی در استان خوزستان»، «بروز خشکسالی های متعدد طی 15سال اخیر و سپری کردن سال آبی گذشته با خشکسالی شدید با کاهش حدود 40درصدی منابع آب سد زاینده رود و پیش بینی تداوم خشکسالی توسط سازمان هواشناسی کشور»، «نیاز به تامین آب مطمئن برای مصارف شرب جمعیتی در حدود 6میلیون نفر در استان های اصفهان و یزد»، «لزوم تامین آب صنایع استراتژیک منطقه نظیر فولاد مبارکه، ذوب آهن، صنایع نظامی و پالایشگاه اصفهان»، « عدم امکان توزیع آب کشاورزی برای اراضی زراعی استان اصفهان با توجه به حجم ذخیره مخزن سد زاینده رود و مصارف فوق الذکر و بیش از 6 برابر شدن سطح زیرکشت مزارع و باغات در دهه های اخیر»، «عدم امکان تامین نیازهای زیست محیطی تالاب گاوخونی و تهدید تبدیل شدن به کانون ایجاد ریزگرد» و «استقرار شمار زیادی از صنایع آب بر از جمله ذوب آهن، پتروشیمی، پالایشگاه، لوله سازی و نساجی» از جمله چالش های این بخش محسوب می شوند.

عبور کردن از رودخانه بوسیله شنا: آرزوهای شما برآورده خواهند شد. دیدن شنا کردن همسو با جریان آب، نشاندهندهی شخصیت احساسی شما است. محققان اعتقاد دارند میتوان آثار برهمکنش سنگ با آب مایع را بر روی این نمونهها پیدا کرد. در اين راستا، بیستمین اجلاس کمیته مشترک کمیساران آب هیرمند بر اساس معاهده 1351 آب رود هیرمند بین دو کشور ایران و افغانستان طی روزهای 22 و 23 خرداد سال جاری به رياست “قاسم تقیزاده خامسی” معاون آب و آبفای وزارت نيرو و کميسار آب طرف ايرانی و “خان محمد تکل” معاون آب وزارت آب و انرژی افغانستان و کميسار آب طرف افغانستانی، در فضایی دوستانه و خردمندانه با محوريت اجرای دقيق معاهده 1351 در کابل برگزار شد.

لازم به ذکر است که از آب رودخانه ارس در محدوده منطقه آزاد به منظور آبیاری اراضی کشاورزی پایین دست استان آذربایجان شرقی و منطقه مغان واقع در استان اردبیل استفاده می شود. رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: تا کنون در اراضی آزاد شده در فاصله بین آبگیر بیلقان تا سد امیرکبیر که در تصرف دستگاههای حاکمیتی بود، بررسیهای اولیه برای احداث استراحتگاه عمومی در 3 نقطه انجام شده است. فاضلی هریکندی گفت: اراضی آزاد شده در حریم رودخانه کرج که در محدوده شهر کرج قرار دارد به مساحت 37 هزار متر مربع جهت احداث تفرجگاه در اختیار شهرداری قرار میگیرد، اما ساماندهی اراضی که خارج از محدوده شهر قرار دارد با وزارت راه و شهرسازی و وزارت گردشگری و میراث فرهنگی است و باید اقداماتی را جهت استفاده و دسترسی عمومی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه در هر منطقهای از رودخانه کرج که با توجه با شرایط محیطی امکان احداث تفرجگاه وجود داشته باشد، اقدامات لازم برای اینکه عموم مردم بتوانند از طبیعت و موهبت خدادادی استفاده کنند، انجام میشود، بیان کرد: حریم رودخانه کرج به جهت اینکه در منطقه کوهستانی قرار دارد و دارای شیب و ارتفاع میباشد این امکان وجود ندارد همه نقاطی که آزادسازی میشوند به تفرجگاه تبدیل شوند. با توجه به اینکه جزرو میلیاردها سال پیش میزبان حجم عظیمی از آب دریاچه تاهو بوده است، این کشف چندان تعجبآور نخواهد بود.

سد آبسرده از نوع خاکی با هسته رسی، ارتفاع سد از بستر رودخانه ۸۰ متر، طول تونلهای انحراف ۷/۲۲۶ متر و ۳۰۵ متر، قطر تونلهای انحراف ۶/۲ متر و ۸/۴ متر، حجم مخزن سد ۸/۶۰ میلیون متر مکعب، حجم تنظیم آب کشاورزی ۵۷/ ۷۴میلیون متر مکعب در سال، سطح زیر کشت (توسعه و بهبود) ۸۴۰۰ هکتار و قدرت نیرو گاه ۶ مگاوات است. از دامنه های شمال خاوری کوه گلرد(ارتفاع بلندترین نقطه 2987 متر و واقع در 60 کیلومتری شمال خاوری فیروزکوه) سرچشمه می گیرد. شرکتهای بزرگ و معتبر برای تولید سنگ های قلوه ای رودخانهای، سنگها را از رودخانهها و دریاها برداشت نمیکنند.

انسانهایی که در این نواحی سکونت گزیدند با به وجود آوردن تمدن خاص خود در این منطقه برای مصون ماندن از گزند دشمنان مهاجم از امکانات استراتژیک و سوقالجیشی ناحیه سیمره چون کوه و غارهای آن و … این منطقه از محلات شمال تهران و منطقه شمیرانات به شمار میرود. رود ارس یکی از بهترین مکان های ماهیگیری سه استان شمال غرب کشور یعنی استان های اردبیل و آذربایجان غربی و شرقی به حساب می آید. روستای افجه از توابع بخش لواسانات شهرستان شمیران در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی تهران و در جوار دشتهای هویچ و گرچال و قله ساکا واقع شده است.

دریاچه های تار و هور از بهترین مکان های ماهیگیری استان تهران می باشند، که در فاصله ۳۰ کیلومتری دماوند قرار دارند. دریاچه زریوار یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان کردستان می باشد، که به دلیل زیبایی ویژه ای که دارد علاوه بر ماهیگیری، برای طبیعت گردی هم مناسب می باشد. دریاچه مارمیشو یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان آذربایجان غربی می باشد. دریاچه سد لار که بر روی رودخانه لار احداث گشته و در فاصله ۸۰ کیلومتری شرق تهران قرار گرفته، یکی از بهترین مکان های ماهیگیری اطراف شهر تهران به شمار می رود. علت نام گذاری این محله رویش گل های پونه در کنارهای رودخانه بوده.

نام ها: طلوع ماه در رودخانه محصول: 2021 کره جنوبی از شبکه KBS2 ژانر: تاریخی | عاشقانه | درام | سیاسی تاریخ پخش: 27 بهمن 1399 – Feb 15, 2021 قسمت ها: 20 روزهای پخش: دوشنبه و سه شنبه ها مدت زمان: 60 دقیقه وضعیت: در حال پخش جایگزین بازرس مخفی سلطنتی بازیگران: Kim So Hyun -Kim Ji Soo خلاصه داستان: پیونگ گانگ (Kim So-Hyun) شاهزاده کشور گوگوریو است که همانند یک سرباز بزرگ شده است ، او فرد قدرتمند و جاه طلبیست که آرزو دارد به عنوان اولین ملکه گوگوریو ، حکومت را به عهده بگیرد اما زندگی او دچار تغییر و بحران میشود وقتی که با اون دال (Ji Soo) آشنا میشود ، کسی که از نظر شخصیتی کاملا نقطه مقابل پیونگ گانگ است ، شخصی صلح طلب و با روحیه ای آرام که مجبور میشود بخاطر حفاظت از پیونگ گانگ، زندگی و آرمان هایش را تغییر دهد تا اینکه…

15 ژانر : عاشقانه , تاریخی , درام , سیاسی وضعیت زیرنویس : – در حال ترجمه تعداد قسمت ها : 20 خلاصه داستان : پیونگ گانگ شاهزاده کشور گوگوریو است که همانند یک سرباز بزرگ شده است ، او فرد قدرتمند و جاه طلبیست که آرزو دارد به عنوان اولین ملکه گوگوریو ، حکومت را به عهده بگیرد اما زندگی او دچار تغییر و بحران میشود وقتی که با اون دال آشنا میشود ، کسی که از نظر شخصیتی کاملا نقطه مقابل پیونگ گانگ است ، شخصی صلح طلب و با روحیه ای آرام که مجبور میشود بخاطر حفاظت از پیونگ گانگ، زندگی و آرمان هایش را تغییر دهد تا اینکه…

خلاصه داستان: پیونگ گانگ (Kim So-Hyun) شاهزاده کشور گوگوریو است که همانند یک سرباز بزرگ شده است ، او فرد قدرتمند و جاه طلبیست که آرزو دارد به عنوان اولین ملکه گوگوریو ، حکومت را به عهده بگیرد اما زندگی او دچار تغییر و بحران میشود وقتی که با اون دال (Ji Soo) آشنا میشود ، کسی که از نظر شخصیتی کاملا نقطه مقابل پیونگ گانگ است ، شخصی صلح طلب و با روحیه ای آرام که مجبور میشود بخاطر حفاظت از پیونگ گانگ، زندگی و آرمان هایش را تغییر دهد تا اینکه… بادغیس اما طی یک سال گذشته شاهد نبردهای خونینی بوده است که حالا این ولایت را به یکی از ناامنترین ولایتهای افغانستان تبدیل کرده است.

دریاچه پریشان یا پیرشون که در کنار شهر کازرون قرار دارد، یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان فارس به حساب می آید. قبل از آن که انسان ها به فکر احداث سدها و ماهیگیری در آن ها باشند، ماهی مورد نیاز خود را از رودخانه ها و دریاها تأمین می نمودند. از گذشته های دور سدهای احداث شده بر روی رودخانه ها به علت آرامش موجود در محیط اطراف خود از بهترین مکان های ماهیگیری و سرگرمی محسوب می گشته است.

سد اکباتان یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان همدان می باشد، که در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر همدان و نزدیکی روستای سنگستان و کوه الوند قرار گرفته است. تالاب انزلی با مساحتی نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر مربع یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان گیلان محسوب می گردد. یکی از بهترین مکان های ماهیگیری در استان سیستان و بلوچستان دریاچه هامون می باشد، که در فاصله کمی از زابل قرار گرفته است. سد ساوه یا سد الغدیر که روی رود قره چای احداث گشته است، یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان مرکزی می باشد، که در فاصله ۲۵ کیلومتری شهر ساوه قرار دارد.

تالاب چغاخور که با وسعتی نزدیک به ۲۳۰۰ هکتار در نزدیکی شهر بروجن قرار گرفته، از بهترین مکان های ماهیگیری استان چهار محال و بختیاری محسوب می گردد. اما در فصل های گرم و فصل تابستان این میزان به حداقل حالت خود رسیده و دریاچه وضعیتی مرداب مانند پیدا می نماید. آب این دریاچه که وسیع ترین دریاچه آب شیرین کشور به شمار می رود، از بارندگی ها و چندین چشمه در بستر آن تأمین می شود. مریخنورد ناسا تا چند ماه دیگر به این دلتای رودخانهای میرسد. به اعتقاد محققان، دلتاهای رودخانهای بر روی زمین منبعی مهم برای شناخت بقایای حیات هستند چرا که در آنها ترکیبات آلی حاوی کربن (بلوکهای سازنده حیات) به جا ماندهاند.

گنبدهای دوقلوی آبی حرم حضرت علی (ع) یکی از جاهای دیدنی افغانستان در مزارشریف هستند که زائران از سراسر کشور برای ادای احترام به ایشان، به مزار شریف میآیند. ابتدا نرمال بودن دادهها توسط آزمون Kolmogorov-Smirnov و Shapiro-Wilk بررسی شد و باتوجه به عدم نرمال بودن داده­ها، از آزمون Kruskal-Wallis و کای-اسکویر برای تجزیهوتحلیل داده­ها استفاده شد. زیارتگاه محمد بن حسن: در امتداد مسیر دسترسی به آبشار، زیارتگاه محمد بن حسن که محلیها به آن مومد حسن میگویند، قرار دارد. فرایندهای اقتصادی در خلأ روی نمیدهد بلکه همواره پسزمینة اجتماعی دارند که جهت، شکل و نتایج آنها را تحت تأثیر قرار میدهد (Cernea & Kudat, 1997: 7). در یک نگاه جامع و با بررسی خلاصهای از منابع تحقیقاتی داخل و خارج کشور، سدها در مراحل مختلف احداث و بهرهبرداری، از نظر اجتماعی (شایان و همکاران، 1388؛ احمدی اوندی و همکاران، 1393؛ درخشان و طغیانی، 1394؛ ملکحسینی و میرکزاده، 1392)، مالی و اقتصادی (رحمتی و نظریان، 1389؛ عوامی، 1395)، طبیعی (رحمتی و نظریان، 1389؛ پیرستانی و شفقتی، 1388)، فیزیکی (قراگوزلو و دیگران، 1393؛ عوامی، 1395)، معیشتی (Marcus W. Beck & Et al, 2012؛ Égré & Senécal, 2012؛ Bhandari & Gran, 2006؛ Kura Et al, 2017؛ Chandy Et al, 2012) تأثیرات عمیقی بر جای خواهند گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید