دیدنیهای اطراف و تاریخچه کوتاه

طبیعتِ منحصر به فرد و رنگارنگ و آب و هوایی روح افزا که ناصرالدین شاه قاجار را نیز وسوسه کرده تا کاخ ییلاقی خود را در آنجا بنا کند، بسیار چشمنواز است. از شهرهای تهران، شیراز و مشهد توسط شرکت­ هوایی قطر ایرویز Qatar Airways به سمت پاکستان پروازی با یک توقف در دوحه وجود دارد. شرکت هوایی امارات Emirates Airlines از تهران و مشهد با یک توقف در امارات به پاکستان پرواز دارد. امکان خرید بلیط ارزان کراچی با پرواز مستقیم تهران به کراچی از طریق شرکتهای هوایی تابان و ایران ایر امکانپذیر است. اگر بلیط پاکستان را از مبدا شهرهای دیگر ایران ازجمله مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان بخواهید، امکان تهیه بلیط از شرکتهای هوایی دیگر به مقصد شهرهای پاکستان و سفر به لاهور ، وجود دارد ولی پرواز با توقف انجام می­گیرد.

این دشت زیبا در شمال شرقی شهر فشم قرار دارد و برای رسیدن به آن باید از روستای آبنیک گذر کنید. پاکستان همسایه ایران و دارای مرز مشترک در جنوب شرقی با این کشور است. اسلام آباد پایتخت پاکستان در ناحیه نزدیک به مرزهای شرقی پاکستان قرار دارد و در فاصله ای حدود ۲۰ ساعت با پنجگور قرار دارد. گردشگری پزشکی در پاکستان سفرهای بالقوه ای را برای بسیاری از مراکز بهداشتی و درمانی پزشکی تنظیم کرده است. دومین و بالاترین فلات در جهان در ارتفاع ۴۱۴۲ متری است، این مکان در سال ۱۹۹۳ به منظور حفظ جمعیت خرس قهوهای در پارک، به منطقه حفظ حیات وحش، تبدیل شده و در تابستان در بیش از ۳۰۰۰ مایل مربع، پوشیده از گلهای وحشی است.

سپس این ساختار با کاشیهای سنگی قرمز که از یک معدن سنگ در نزدیکی جیپور در راجستان آورده شده بود، پوشیده شده و گنبدهای آن با سنگ مرمر سفید تزیین شده است. به گزارش جام جم، این که قوه قضاییه از خودش شروع کرد، این که پروندهای متعلق به خودش را روی میز گذاشت و علیه آن حکم داد و این که مقابله با تخلفات و ساخت و سازها در حریم رودخانهها را که نوعی توهین به ثروتی ملی است از خویش آغاز کرد، اتفاق خوب این هفته است. این مفهوم، همان «عبور نمادین از دریا» توسط کشتی یا ماهی است که بازتابی گسترده در اساطیر و افسانهها و زندگی پیامبرانی چون نوح(ع)، عیسی(ع)، زرتشت(ع) و یونس(ع) یافته است.

باغها از دورهای که امپراتوری مغول در اوج قدرت و ارائه آثار هنری و زیبایی شناسی بوده، باقیمانده است و در حال حاضر یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری پاکستان است. این پارک آبی در نزدیکی باغ وحش بزرگ ایروان قرار دارد که بسیار زیبا و خاص است و برای فصل زمستان نیز دارای پیست اسکی روی یخ بسیار عالی است. در سفر به پاکستان، خواهید دید که شیوه زندگی مردم، آداب و رسوم و سنت ها معمولا مبتنی بر دینی است که پیروی می کنند. بخار آب در آنجا به دلیل کاهش دما ، متراکم و به ابر تبدیل می شود.

طبق گفته کارشناسان پزشکی پاکستان، اگر دولت “بر مسائل کلیدی تمرکز کند” پاکستان دارای پتانسیل بزرگی در تبدیل شدن به یک مرکز گردشگری منطقهای دارد که قابل مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر در این ناحیه است. گردشگری پزشکی در پاکستان به عنوان یک بازار دست نخورده دیده می شود که میتواند به عنوان یک فرصت بزرگ تبدیل شود. برخورداری از بیمه مسافرت پزشکی توصیه اکیدی است که به گردشگران خارجی داده میشود. تمامی اهداف نمایشگاه در جهت منافع جامعه پاکستانی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی است.

برای استفاده از امکانات درمانی در سفر به پاکستان، لازم است گردشگران، قبل از سفر به این کشور بیمه مسافرتی مناسب خریداری نمایند. این افسانه توسط شاعر صوفیه، میان محمد بخش نوشته شده است. این مسجد واقع در حومه تپههای مارگالا جزو جاهای دیدنی اسلام آباد بوده و دارای یک طراحی مدرن است که شامل ساختمان هشت وجهی از بتن است و معماری آن از چادرهای بادیهنشینان الهام گرفته شده است. در روز انتقال محتضر به کنار رود مقدس (چرا که مرجح است هر فرد هندو در کنار رود مقدس به ویژه گنگ بمیرد.) خویشاوندان به ویژه زنان که حق خروج از خانه و مشایعت او را ندارند، بر سر و سینه زنان گرداگرد فرد بیمار یا محتضر قرار می گیرند، به طوری که بخشی از ایشان دست در دست یکدیگر فرد محتضر را در حلقه ی خود می گیرند و برخی دیگر خود را بر زمین می افکنند.

عید فطر در پایان ماه مبارک رمضان جشن گرفته می شود و مسلمانان معمولا به دادن زکات و امور خیریه می­پردازند. گچ پزی گچ پزی یعنی حرارت دادن به سنگ گچ آبدار به طوریکه بتوانیم 5/1 ملکول از آب تبلور آنرا تبخیر نمائیم. بسیاری از بیماران، عمدتا دارای ریشه­های پاکستانی از خاورمیانه، انگلستان و ایالات متحده و هم چنین مسافرانی از کشور همسایه یعنی افغانستان هستند. اگر هم حال و حوصله پیادهروی و کشف کوچه پس کوچه های زیبا را دارید به خیابانهای چهار باغ در اطراف زاینده رود سری بزنید و حظ ببرید. بازدید کنندگان این مکان فوقالعاده زیبا را با دریافت احساسات آرامش بخش، عشق، احترام، و شادی ترک می­کنند.

از بیرون مخصوصا در شب، مسجد بسیار زیبا است و درون آن نسبتا ساده است. دریاچه سرچشمه رودخانه Kunhar است. این مطالعه به منظور بررسی تنوع و تمایز ماهی خیاطه رودخانه تجن ساری در بالادست و پایین دست سد شهید رجایی انجام شده است. اسلام دین دولتی پاکستان است و حدود ۹۵ تا ۹۸ درصد پاکستانی ها مسلمان هستند. 97% آب روی زمین، آب شور و فقط سه درصد آن، آب شیرین است؛ اندکی بیش از دو-سوم این مقدار، در یخچال های طبیعی و قله های یخی و قطبی منجمد شده است. مرکز شهر ریجاب، بانمزاران است و سه آبادی ریجاب، یاران و زرده به نام دهستان ریجاب خوانده میشود.

و در شهر اهواز از مناطق مار پیچ زرگان و فاز سه کوی ملت از پل در دست اقدام دهم در جوار پارک ملت گذشته و ضمن عبور از پل سوم کیانپارس و پارک 42 هکتاری ساحلی و پل هفتم با نام مهزیار با آبنمای رنگی و گذر از پل تاریخی اول بنام پل فلزی سیاه (پل اول) وپل دوم معلق یا پل سفید ، پل چهارم معروف به پل نادری وسپس گذر از پل هشتم یا همان پل کابلی غدیروپل پنجم میدان دانشگاه با عبوراز محله گاو میش آبادو پل ششم و شهرک برق و کوت عبداله و روستای ابود بس ، مظفریه یک ، دو و سه وادامه رود کارون در مرز ایران و عراق، به اروندرود پیوسته و روانه خلیج فارس میشود.

اروندرود رودخانه پهناوری است که در مرز ایران و عراق واقع شده است. اکثر مردم پاکستان اهل سنت هستند که طبق آمار مختلف از ۸۵٪ تا ۹۰ % آنها اهل تسنن و از ۱۰% تا ۱۵٪ آنها شیعه هستند. حدود ۸۶ درصد از مردم اروگوئه سفیدپوست هستند. از آن جایی که بیش از 60 درصد اطراف رود را دشت های وسیع و سرسبز ترکمن تشکیل داده است، در فصل بهار بسیار دیدنی می شود و صدای آب آن در دل طبیعت، بسیار لذت بخش خواهد بود. 22نام چند شغل که با آب ارتباط دارند بگویید ؟ بیماران در سفر به پاکستان، به دنبال درمان های مختلفی از جمله پیوند اعضا و درمان ناباروری، و درمان دیگر بیماریهایی که نمیتوانند در کشور های محل اقامت خود به آنها دسترسی پیدا کنند، هستند و به عنوان گردشگران سلامتی، سفر به پاکستان دارند.

انگلیسیها یک ضربالمثل عجیب دارند که میتوان زیر رودخانه تیمز حتی کره زمین را هم مخفی کرد، آنها با همین تصور بیش از دو قرن به استعمار در آسیا و آفریقا پرداخته و در تمام طول این مدت با استفاده از نیروهای آموزشدیده اطلاعاتی بر آن مناطق حکمرانی نیابتی کردهاند. دریاچه سیفالملوک به نام یک شاهزاده افسانهای ایرانی که عاشق شاهزاده خانم پری بدری الجمالا در دریاچه شده، نامگذاری شده است. به گزارش ایسنا، آزیتا میرزایی سرپرست هیات بررسی و شناسایی حوضه آبریز رودخانه اترک با اعلام این خبرگفت: در مسیر طولانی این حوضهی آبریز، تپه و محوطه¬های باستانی زیاد و مهمی شکل گرفته که برنامهریزی برای مطالعه عمیقتر آنها در شناخت فرهنگ گذشتهی ایران بسیار حایز اهمیت است.

در سفر به پاکستان، برای تهیه بلیط لاهور از پروازهای مستقیم تهران استفاده کنید که به مقاصد شهرهای لاهور و کراچی انجام می­شود. برای تهیه بلیط سرزمین موجهای خروشان میتوانید بلیط را از باجههای روزنامه فروشی ،وب سایت رسمی سرزمین موجهای خروشان و برخی از هتل ها تهیه کنید. به هر حال، مسافران ایرانی باید بدانند که اگر از بیمه درمانی استفاده نکنند، در صورت بروز حادثه احتمالی بایستی هزینههای درمانی و مراقبتهای بهداشتی را از جیب خود بپردازند که بدون شک هزینه زیادی خواهد بود.

چندین جشنواره مهم در طول سال توسط مسلمانان پاکستان جشن گرفته می شود که وابسته به تقویم اسلامی است. متاسفانه آب های رها شده از سد کمال خان با تغییر مسیر از رودخانه هیرمند منحرف می شوند و قبل از ورود به خاک ایران وارد گود زره افغانستان می شوند. دبی یک رودخانه در طول سال تغییر میکند و معمولا در بهار ، به علت ذوب یخ و زیاد شدن بارندگی و جاری شدن سیلاب ، افزایش مییابد.

دیدگاهتان را بنویسید