بهترین رودخانه های مناسب رفتینگ در ایران و نزدیک تهران

یکی از شاخه های کوچک رودخانۀ کبیر بوده و از دامنه های شمال باختری کوه 3602 متری نرو واقع در 45 کیلومتری شمال خاوری فیروزکوه سرچشمه می گیرد. تریبلا بزرگترین سد خاکی جهان است که آب رودخانه ایندوس را ذخیره می کند. گندم، جو و بنشن عمدهترین محصولات زراعی روستای برگ جهان هستند. همچنین گردو، سیب، زردآلو، ازگیل، گیلاس، آلبالو، هلو، خرمالو، آلو، گلابی و توت از محصولات باغی و سردرختیهای این روستاست.

سفالهای به دست آمده از لایه زیرین این روستای کوهستانی نشانگر قدمت تاریخی این روستاست. این جاذبههای تاریخی در روستای کند علیا قدمتی برابر با اوایل دوره اسلامی دارند. 35- احتمالاً روشی دفاعی در برابر هجوم دشمنان بوده چون در این کتاب چندین بار از حملات غافلگیر کننده دشمن سخن به میان آمده است. از مسیر کنار چالوس که میگذرید احتمالاً رودخانه مشهور کرج را دیده باشید؛ این رود از کوه البرز سرچشمه گرفته است. رودخانه پرخروش سفیدرود، از مسیر رفتینگ بکر و زیبایی عبور میکند که احتمالاً یک دستتان به پارو و دست دیگرتان به دوربین عکاسی است.

در چنین مواردی بحقیقت گسستی وجود ندارد؛ اما از آنجا که مولانا خود به ارتباط دو مطلب اشارهای نمیکند، خواننده به دشواری میتواند بین دو پارة کلام ارتباط برقرارکند. شاید باورتان نشود، روستایی چنین بکر و خوش آب و هوا در نزدیکی شهر شلوغ تهران واقع شده باشد. پس از خواندن نیایش رو به سوی جنوب می کند و سه بار به گرد هیمه می گردد؛ سپس در نزدیکی سر متوفی قرار گرفته، با مشعلی هیمه را بر می افروزد و زانو می زند. برای استفاده از رفتینگهای هیجانانگیز در اطراف تهران، میتوانید رودخانه کرج یا هراز را انتخاب کنید که در نزدیکی تهران قرار دارند.

بهترین زمان رفتن به این رودخانه بهار است. شکل ذرات شن به نحوه تشکیل یا تولید آن بستگی دارد. کوتاهترین مسیر آن 3 کیلومتر است و برای افراد در بازه سنی 12 تا 50 سال مناسب است. بله در ایران نیز رودخانههای پرجوش و خروشی وجود دارد که میتواند هیجانی بی وصف نصیبتان کند؛ از مازندران و اصفهان گرفته تا سیروان و کردستان. به گزارش همشهری آنلاین، هیچیک از رودخانههای مرزی کشور غیر از اروندرود و رودهای مشترک با افغانستان قرارداد، پروتکل یا توافقنامه ندارند.

تعداد رودخانههاي ورودي به تالاب انزلي 18 تاست که روي چهار رودخانه در حال نصب تله رسوب گير هستيم . موانع کمی سختتر از کلاس یک است؛ گرداب، چرخاب و همچنین بخشهایی از رودخانه با فشار آب بیشتر در اینجا قرار دارد. رودخانه آمازون به طور تقریبی یک پنجم آب کل رودخانه های جهان را در مسافتی به طول 2.5 میلیون مایل در بر دارد. اگر میخواهید روستاگردی کنید میتوانید در ادامه روستای برگ جهان، به روستای نیکنام ده بروید و باز در ادامه به یک سهراهی خواهید رسید که سمت راست شما را به سد لتیان و جاجرود میرساند و سمت چپ به روستاهای هنزک، رسنان، چهارباغ، لواسان بزرگ، کلان، علائین، ایرا، جورد، سنگ دروازه، آردینه، وسگاره، مندانک و در نهایت به شهرستان رودهن.

اما راه سمت چپ کمی بالاتر از پای کوه گذشته و به همان محل تلاقی رودخانهها میرسد. تور این رودخانهها معمولاً در فصل بهار برپا است و میتواند هیجانی به یادماندنی را از قایقسواری و رفتینگ در رودخانههای حوالی تهران به شما دهد. برای آبتنی و قایقسواری بهترین زمان بهار و تابستان است. آب و هوای برگ جهان در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است. فاصله تهران تا برگ جهان 40کیلومتر است. در فاصله سه کیلومتری شمال روستای برگ جهان و در ارتفاع 2720 متری نیز بقایای قلعهای به جا مانده است که به قلعه دختر یا قلعه بند معروف است.

ایگل از روستاهای قدیمی دیدنی و خوش آب و هوای اطراف تهرانه که فقط نیم ساعت تا تهران فاصله داره و در دامنه های شرقی کوه توچال واقع شده. انسان ها و حیوانات و گیاهان آن جا گرد هم می آیند و کنار هم زندگی می کنند، رود زیبا پیوندی نا دیدنی میان همه ی موجودات ایجاد می کند. یکی دیگر از نقاط دیدنی پاریس، مسجد بزرگ این شهر است. در بخشهایی از این رود میتوانید با سطح 2 به عنوان مبتدی رفتینگ داشته باشید و در بخشهای دیگر رود نیز با سطح 4 در صورت حرفهای بودن در رفتینگ میتوانید هیجانی دیگر را تجربه کنید.

کی به روستای برگ جهان برویم؟ روستای برگ جهان در فصل پاییز به اوج زیباییاش میرسد. در مناطق شمال ایران تمام کارهای مربوط به کاشت برنج و برداشت آن به صورت گروهی انجام میشود و همسایهها با یاری و مساعدت یکدیگر، کار را به سامان میرسانند. طول این رود به ۹۵۰ کیلومتر میرسد و تمام مسیر آن داخل ایران قرار دارد که این مطلب بر اهمیت رودخانه کارون میافزاید. رودخانه هراز بهخاطر موقعیت مناسبی که در حد فاصل نارنجستان و محمدآباد قرار گرفته است، آن را تبدیل به یکی از پرطرفدارترین رودهای رفتینگ کرده است. رودخانه برگ جهان از ارتفاعات اطراف روستای برگ جهان سرچشمه میگیرد و پس از پیوستن به رودخانه رودبار به سد لتیان میریزد.

درختانی که به کسی تعلق ندارند. سه مسیر مختلف در زایندهرود وجود دارد که برای رفتینگ گزینه مناسبی است. و هزار جور میوه دیگه در تابستون- شکوه رنگارنگ برگریزان و گردو زنان در پاییز و سفیدی برف و وفور کل و بز و حیوانات مختلف -البته حفاظت شده- در زمستان. امیدوارم مسئولین امسال با توجه به نامگذاری مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به همان اندازه که بفکر زیبا سازی سقز هستند که نه، اما به همان اندازه که به زیر ساخت های مختلف شهری توجه دارند به همان نسبت در تدارک ساختن جاده های روستایی اهتمام داشته باشند و اقدام به عمل کنند نه فقط وانمود کنند که اقدام خواهند کرد.

اینجا ممکن است با آبشارها با ارتفاع بلند نیز روبرو شوید که قایق شما را به پایینترین سطح پرتاب میکند؛ بنابراین به اندازه هیجانی که به شما میدهد، مهارت کافی هم میطلبد. اسکندر گردمردی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشکل سوزاندن نیزارها، سال ها است که گریبانگیر رودخانه اترک شده و سودجویان برای افزایش سطح کشت، نیزارها را آتش و زمین را شخم و شیار می کنند. همچنین سایر پارامترهای کیفی آب رودخانه طبق استانداردهای آبزیان،استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست ایران، سازمان بهداشت جهانی و مؤسسه استاندارد تحقیقات صنعتی ایران در وضعیتی بهینه قرار دارند و تنها میزانEC و کدورت بالاتر از استانداردهای موجود است.

يکي از مسائل مهم در مديريت شهري طراحي درست کانال ها، زهکش ها و تخليه آب هاي سطحي است. روستاها، شهرها و بسیاری از مسیرهای دسترسی و جاده ها اغلب در کناره و یا نزدیک رودخانه ها احداث می شوند تا از فواید مجاورت و موقعیت آنها استفاده کنند. به درجه چهار که میرسید، حتماً نیاز است قبل از رفتن به رودخانه میزان امواج را بررسی کنید. ادامه اون جاده هم به آهار ختم می شه.

رسوبات آبرفتی در طی زمان دریاچه های کوچک را پر می کنند و در نتیجه سبب ایجاد دشت های حاصلخیزی می شوند که برای کشاورزی مناسب است. این نام را می توان به رومیان منتسب کرد که به تونس امروزی اشاره دارد در مورد منشا کلمه “افریقا ” چندین نظریه وجود دارد که برخی از آن ها می گویند که از زبان یونانی و لاتین های دیگر سرچشمه می گیرد و نظریه های دیگری نیز وجود دارند. وجود رودخانه، آبشار پرآب، کوچه باغهای تماشایی، مناظر چشمنواز و غیره از دیگر ویژگیهای خاص این منطقه است.

وظیفه ترابری نیز معمولا بر عهده کامیون و دیگر ماشینآلات باربری است. با بستن در فریزر خانگی، اگر دستگاه دیفراست که آب کننده برفک است وجود ندشته باشد بعد از مدتی برفک ایجاد می شود. و باغوند، ا. 1393. ارزیابی کیفیت آب رودخانه دره رود برای آبیاری با بهره گیری از رویکرد پایدار مدار حفاظتی و مدل CCME-WQI. بنابراین هم مبتدیان و هم حرفهایها میتوانند رفتینگ هیجانانگیزی در این رودخانه داشته باشند. جذابیت و هیجان این سطح از رفتینگ بیشتر است. درجه سختی این رودخانه نیز 2 و 3 است. اگر آماتور و مبتدی هستید، میتوانید تابستان که آب کمتری دارد، برای رفتینگ در این رودخانه انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید