بزرگترین سدهای ترکیه – ترکیه ۱۱۸

آیا با خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت گرفت؟ خرید ملک با قیمتی پایینتر از 250 هزار دلار نیز مجوز اقامت ترکیه را برای شما به ارمغان میآورد. در طول تابستان، دمای آب دریاهای اژه و مدیترانه گرم است که شرایط مناسبی را برای شنا کردن فراهم میآورد. قیمت آپارتمان دست دوم بهمراتب کمتر از آپارتمان نوساز است. مثل انتخاب ایرلاینهای کمتر معروف یا انتخاب سفر زمینی به جای هوایی. اگر در کلانشهرهای ایران بزرگ شدید استانبول میتواند به خوبی نیازهای شما را برآورده کند، اما اگر دلتان آرامش بیشتری میخواهد شهرهایی مانند ازمیر، بدروم، آنتالیا و آنکارا را انتخاب کنید چون در این شهرها دیگر از شلوغیهای شهر خبری نیست و هزینه زندگی نیز پایینتر است.

برخی دشواری ها و خطرات خرید ملک در ترکیه وجود دارد که اگر از انها باخبر نباشیم شاید جبرانش سخت باشد. شاید هم جزو آن دسته از افرادی هستید که خریدن یک ملک و یا داشتن پاسپورت کشوری دیگر، همیشه در رویاهایتان وجود داشته اما نمیدانید چطور رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. خرید خانه در استانبول آن هم با این قیمت شاید بهتر از خرید ملک در ایران باشد.

تورهای هوایی ترکیه با توجه به پروازهای ایرانی یا ترکیش و هتلهای لوکس یا کم ستاره، قیمتهای متفاوتی دارند. اتباع کشورهایی مانند ایران، عراق، روسیه و افغانستان بیشترین خانه را در ترکیه خریدند که ایرانیان در صدر آن قرار دارند. خرید آپارتمان دست دوم در استانبول در محلههایی که تراکم جمعیتی بیشتری دارند نیز امکانپذیر است. اگر دوست دارید در کنار هموطنان ایرانی باشید استانبول مقصد خوبی برای زندگی است. پس تنها خرید ملک برای پیدا کردن کار در ترکیه کافی نیست، هر چند اگر کار مناسبی را پیدا کردید میتوانید برای اجازه کار اقدام کنید.

ترکیه فرهنگی بسیار نزدیک به ایران دارد و این باعث شده تا تور استانبول یکی از مجبوبترین مقصدهای گردشگری برای ایرانیان باشد. این سد با تولید نزدیک به ۶ میلیارد کیلووات انرژی الکتریکی، مصرف روزانه بیش از ۱/۷ میلیون نفر را تامین می کند. جنبش های جدایی طلبانه ای از سال ۱۹۸۴ توسط حزب کارگران کردستان (PKK) که اکنون با عنوان کنگره مردم کردستان یا اتحادیه ی جوامع کردستان (KGK) شناخته می شود، آغاز گردیده و توجه نظامیان ترکیه را به خود جلب نموده در این دوره زمانی بیش از ۰۰۰/۳۰ نفر در درگیری ها به قتل رسیده اند. از طرف دیگر وجود اشتراکات بسیار میان فرهنگ مردم ترکیه با مردم ایران، نزدیکی این دو کشور به یکدیگر، وجود مراکز خرید بسیار و عدم نیاز به صدور ویزا باعث شده است تا بسیاری از ایرانیان استانبول را برای گردش و خرید انتخاب کنند.

اگر شهرهای کوچکتر را برای خرید ملک انتخاب کنید، قیمت خانه کاهش پیدا میکند و خانهها ارزانتر هستند. در سایت لست سکند، مسافران از تجربیاتشان در صفحه هتل ها نوشتهاند و این نظرات می تواند بهترین کمک برای انتخاب یک هتل مناسب باشد. ام تی سی هوم افتخار دارد با توجه به کارنامه درخشان خود، همراه واقعی تمام مشتریان ارجمند خود باشد و با ارائه بهترین خدمات با تکیه بر اطلاعات دقیق از قوانین کشور ترکیه ثابت کند، خرید خانه در ترکیه یک آرزوی دست یافتنی است و یک زندگی امن و راحت با شرایط استاندارد برای شما و خانوادهتان مهیاست.

سد آلتینکایا با ارتفاع ۱۹۰ متری خود، دریاچه ای به اندازه ۱۱۸ کیلومتر مربع ایجاد کرده است که منظره ای بسیار زیبا و دیدنی را به ارمغان می آورد. اگر ملکی را به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری کنید میتوانید پاسپورت ترکیه را برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سالتان به صورت مادام العمر ظرف مدت 3 تا 5 ماه دریافت کنید. امتیازاتی از قبیل اقامت، شهروندی و البته اخذ پاسپورت آن کشور که مطلوب هر کسی است، حتی کسانی که اهل مهاجرت نیستند اما مایلند پاسپورت کشور دیگری را هم داشته باشند و از خدمات آن بهره مند شوند.

اگر ملکی را زیر قیمت 250 هزار دلار بخرید اقامت موقت 1 ساله با قابلیت تمدید خواهید گرفت که در صورت زندگی به مدت 5 سال در ترکیه و نگه داشتن ملک میتوانید درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت ترکیه دهید. شما پس از خرید یا اجاره ملک اقامت موقت 1 ساله قابل تمدید خواهید گرفت که در آن اجازه کار نخواهید داشت. حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت چقدر است؟ است.این مکان که اندکی بعد از دولت عثمانی به موزه تبدیل ش،د امروزه میزبان آثار گرانقدری چون الماس معروف ۸۶ قیراطی کاسیکچی (spoon maker) است.

سازمان آمار ترکیه در گزارشاتی که منتشر کرده، 5 شهر را میزبان خارجیها دانسته است. نوع دیوار این سد نیز قوسی و از جنس بتن است. متقاضی خرید ملک ابتدا باید نسبت به پیدا کردن خانهی موردنظرش از طریق آژانس املاک یا موسسات معتبر مشاوره و خرید ملک در ترکیه اقدام کند. البته باید به این نکته توجه داشت در آن زمان با 500 میلیون تومان میتوانستید خانهی با متراژ پایین یا در محلههای متوسط ترکیه خریداری کنید.

خرید خانه در ترکیه با 500 میلیون تومان امری دور از ذهن نبود. ازآنجاکه ایرانیان به خرید ملک در استانبول علاقهی بیشتری نشان میدهند، دور از ذهن نیست که خرید آپارتمان دست دوم در استانبول نیز موردتوجه آنها باشد. آپارتمانهای دست دوم در ترکیه توسط اشخاص حقیقی به فروش میرسند. امکانات آپارتمانهای نوساز بیشتر از آپارتمان دست دوم است. آپارتمانهای دست دوم عمدتا در محلههای بومی و مرکزی شهرها قرارگرفتهاند. یکی از روشهای کاهش هزینههای جهت خرید ملک، خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه است. یکی از برجسته ترین نقش هایی که وی پس از مهاجرت به ترکیه در آن بازی کرد نقش نجلا تکین در سریال تلویزیونی “برگ ریزان” (Yaprak Dökümü) بود.

یکی دیگر از دلایل مردم ایران برای سفر به ترکیه خوردن شیرینی های مخصوص آنهاست. ناگفته نماند حمید توران امام جماعت مسجد زینبیه، در ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان محمت آکیف درگذشت و تشییع جنازه وی با حضور چشمگیر مردم و بسیاری از شخصیت های اسلامی و دولتی برگزار شد. در استانبول، ازمیر و انتالیا رشد قیمت خانه چشمگیر بوده است و سود خوبی را نصیب سرمایه گذاران ملک کرده است.

این سد با تولید ۵۱۷ میلیون کیلووات ساعت، کل انرژی الکتریکی مورد نیاز برای شهری با جمعیت ۴۰۰.۰۰۰ نفر را تامین خواهد کرد و دریاچه آن نیز در طی چندین سال آینده مساحت زیادی را به خود اشتغال کرده و منظره ای بسیار زیبا را ایجاد خواهد کرد. ترکیه در زمینهی تزریق واکسن به شهروندان خود بسیار خوب عمل کرده است و همین سبب شده تا شایعاتی مبنی بر تزریق واکسن به مسافران تور استانبول در میان ایرانیان پدید آید. مواردی که گفته شد از مهم ترین راهکارهای خرید تور ارزان ترکیه است امّا عوامل دیگری هم در ارزان شدن قیمت تور ترکیه میتوانند موثر باشند.

در این میان کشتی های کوچک با موتورها سریع ترین راه رفت و آمد هستند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فعالیتهای فردی و گروهی پراکنده اما فراگیر در میان علویان به مذهب اهل بیت(ع) آغاز گردید و اکنون روز به روز به تعداد شیعیان افزوده میشود. پس از کودتا علیه عثمانی در سال ۱۹۱۳ کشور عملاً به سه قسمت تقسیم گردید و سرانجام در طول جنگ جهانی اول از سوی متحدین شکست خورد. ام تی سی هوم، با دسترسی به برترین فایلهای ملکی کشور ترکیه با توجه به قراردادهای مشترک تجاری خود با معروفترین کمپانیهای ساخت و ساز ترکیهای، میتواند شما را از تسهیلات پرداخت اقساطی بدون بهره و تخفیفهای ویژه بهرهمند نماید.

همچنین گردشگران می توانند در زمان حضور خود در ترکیه همزمان چهار فصل را در محل اقامت خود تجربه نمایند. بسیاری از ایرانیها برای خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور اقدام میکنند و جمعیت ایرانیان در ترکیه رو به افزایش است. زبان رسمی این کشور ترکی است. پس از شکل گیری کشور ترکیه، آتاتورک به ریاست جمهوری برگزیده شد و با اصلاحاتی از جمله مبارزه در برابر روحانیون، ترویج ملیگرایی ترک، جدا کردن دین از سیاست، قانونی کردن حق رأی زنان و تغییر خط عربی زبان ترکی به خط لاتین ترکیهی نوین را شکل داد. ترکیه کشوری اوراسیای با نام رسمی جمهوری ترکیه، پس ازسرنگونی امپراتوری بزرگ عثمانی به رهبری مصطفا کمال آتاتورک، دولتمرد و بنیانگذار جمهوری ترکیه درناحیه ترک زبان عثمانی تشکیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید