آرامش در جای دنج و طبیعت اطراف تهران

خاکهای لومی که در منطقه وجود دارد، خاکهای بسیار مناسبی برای تفرج میباشند. خاکهای منطقه عموماً قهوهای جنگلی با هوموس مول غنی و اسیدیته خاک متوسط و نزدیک به 7 است. طول رودخانه ولگا 3،646 کیلومتر ، حوضه هیدروگرافیک 1،380،000 کیلومتر مربع و جریان متوسط آن 8،080 متر مربع بر ثانیه است. طولانی ترین رودخانه های روی زمین کدامند؟ و اگرچه به دلیل مشکلاتی در شناسایی منبع دقیق آن ، به دلیل وجود شاخه های فرعی یا اندازه گیری مقیاس ، تعیین طول آن آسان نیست ، ما تقریبی داریم که به ما اجازه می دهد طولانی ترین رودخانه های روی کره زمین را بشناسیم.

این سد روی رودخانه زامبزی ساخته شده است و مجهز به ۱۰ نوع توربین فرانسیس است که در مجموع ۶۴۰۰ گیگا وات ساعت انرژی الکتریکی در هر سال تولید می کند. پیست اسکی خور با ۱۸۵۰ متر طول یکی از طویل ترین پیستهای اسکی ایران به شمار میرود و در این فصل از جمله پرطرفدارترین مکانهای گردشگری برای پایتخت نشینان و اسکی بازهاست. بین ماه های ژوئن و جولای ، سیلاب هایی وجود دارد که می توانند از سطح دریا تقریبا 30 متر برسند. این کوه در تپه های والدای ، بین مسکو و سن پترزبورگ ، 228 متر بالاتر از سطح دریا متولد شده است.

یکی از راهکارهای که میتوانند لحظات مفرحی را برای گردشگران و مسافرین شهر مشهد به وجود آورد ،ایجاد فضاهای تفریحی آبی در سطح شهر میباشد که امروزه این نوع تفریح در سطح کشور طرفدار زیادی را دارا میباشد. اهمیت کارون به همین جا ختم نمی شود. هستند که هر کدام سرزمین وسیعی را پیرامون خود سیراب کرده و منشا، گل و سبزه ای شده اند که بی گمان در کمترین جا می توان نظیرآن را یافت.

ما سفر خود را با رودخانه سائو فرانسیسکو ، که طول آن 3،180 کیلومتر است ، حوضه هیدروگرافی (قلمرو بارندگی در همان رودخانه) 610،000 کیلومتر مربع و جریان (مقدار آبی که از قسمتی از کانال بتنی در واحد زمان) به طور متوسط 3،300 متر مربع در ثانیه. هنگامی که ریو نگرو به منطقه مانائوس ، مرکز آمازون می رسد ، با رودخانه گل آلود Solimões روبرو می شود که با ریو نگرو مخلوط نمی شود و در نهایت رودخانه آمازون نامیده می شود.

در این پژوهش شیوة انجام کار به صورت کتابخآنهای بوده است، بدین صورت که با مراجعه به کتابخانهها و بررسی کتب و آثار مرتبط با موضوع تحقیق، کار فیشبرداری از ابیات مورد نظر صورت گرفته و بررسی و تحلیل محتوا شدهاند. 3- الماس: به صورت جلوه¬های زیبا و درخشان در داخل سنگ¬های آتشفشانی یافت می¬شوند. هنگام استخراج معادن زیرزمینی نیز، در صورت ضعیف بودن سنگ بستر و احتمال نشست سطح زمین، باطلههای خرد شده، به عنوان مواد پر کننده مورد استفاده قرار میگیرند. این رودخانه در برزیل است که از Serra de Canastra سرچشمه می گیرد ، حدود 1200 متر از سطح دریا ، و به اقیانوس اطلس می ریزد.

این رودخانه از طریق قزاقستان و روسیه می گذرد و به دریای خزر می ریزد. به گفته ANA ، آژانس ملی آب ، این کشور 13٪ از ذخایر آب خود را حفظ می کند ، مخزنی که بخشی از آب را از رودخانه ها نگه می دارد تا از طریق تصفیه آب قابل شرب شود. طول رودخانه سند 3،180 کیلومتر ، حوضه هیدروگرافیک 1،165،000 کیلومتر مربع و میانگین جریان 7،160 متر مربع در ثانیه است.

رودخانه ها سیستم های آب شیرین هستند که در آنها آب از طریق نیروی جاذبه و از طریق فرورفتگی های زیرزمینی از منبع آن در کوهها تا دهان خود به طور کلی در دریا یا اقیانوس جریان می یابد. سیستم رودخانه موری – دارلینگ دارای 3،672 کیلومتر طول ، حوضه آبخیز 1،061،000 کیلومتر مربع و میانگین جریان 767 متر مربع در ثانیه است. رودخانه موری رود اصلی و رودخانه دارلینگ شاخه فرعی آن است.

این یک رودخانه آمریکای شمالی است که نیمی از آن از آلاسکا (ایالات متحده) عبور می کند و نیمی دیگر از منطقه یوکان ، در کانادا می گذرد. یکی از بزرگترین سدهای آفریقا همین سد است که می تواند ۱۶۲۶ مگا وات انرژی برای بخش های Copperbelt در زامبیا و زیمباوه تولید کند. در میان حوضه های هیدروگرافی ، حوضه آمازون با 6،868 میلیون کیلومتر مربع و تقریباً 1/5 کل آب کره جهان یکی از بزرگترین حوضه ها محسوب می شود. براساس IBGE ، این کشور دارای 12 حوضه هیدروگرافی است که 14 درصد آن آب شیرین است. برزیل شامل یک شبکه وسیع از حوضه های هیدروگرافی ، حوضه های آبریز برای جریان آب به یک رودخانه اصلی است.

این رودخانه آسیایی است که در فلات تبت متولد شده و از طریق چین ، هند ، افغانستان و پاکستان عبور می کند ، تا زمانی که به دریای عرب سرازیر شود. از این انشا نتیجه میگیریم گذر رودخانه به ما یادآور میشود که زندگی درحال گذر است و ما باید در مسیر آن خود را همراه کنیم و پابه پای آن جریان پیدا کنیم تا از مسیر و گذر زندگی جا نمانیم.

Y اگرچه آنها با هم به سختی 3/5 درصد از کل آب زمین را در خود جای داده اند ، اما برخی رودخانه ها کولوس های واقعی هستند. گسترش قابل توجه دیگر حوضه رودخانه پارانا است که در منطقه جنوب شرقی کشور واقع شده است.طبق کمیته حوضه هیدروگرافیک (CBH) ، این حوضه 800000 کیلومتر مربع را پوشش می دهد و نیروگاه Itaipú را در خود جای داده است که قادر به تولید 17.3 درصد از انرژی برزیل ، حدود 14000 مگاوات قدرت است. تا رسیدن به رودخانه آمازون ، که با طول 7062 کیلومتر ، پادشاه بی چون و چرا استبه بریم اونجا.

رودخانه آمازون به عنوان وسیله حمل و نقل برای جوامع کنار رودخانه استفاده می شود. به گفته گروهی از محققان اروپایی و پرویی از سفر منبع آمازون (1996) ، منبع رودخانه آمازون در Cailloma ، در منطقه Arequipa ، در جنوب آندو پرو واقع شده است. شهر زیبا از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به بزرگراه حکیم(علامه جعفری)، از شرق به بزرگراه باکری و از غرب به شهرک اندیشه محدود میشود. طبیعت سرسبز لواسان از دامنههای شمالی این شهر آغاز میشود و تا ساحل دریاچه سد لتیان ادامه دارد.

با درک این موضوع ، می توانیم سفر خود را در طولانی ترین رودخانه های سیاره زمین آغاز کنیم. و در مقاله امروز ما سفری هیجان انگیز را برای کشف حقایق جذاب و کنجکاوی در مورد طولانی ترین رودخانه های روی زمین آغاز می کنیم. رودخانه های برانکو ، جوروا و جاپورا نیز بخشی از انشعابات هستند. پس از گنگ ، این رودخانه مهمترین رودخانه منطقه هند از نظر اقتصادی و فرهنگی بود. بر روی زمین 246 رودخانه وجود دارد که مسیری از منبع آنها تا دهانه آنها بیش از 1000 کیلومتر است.

منوچهر مطیعی تهرانی گوید : اگر بر زمین آب ریخته و یا پاشیده شود و جمع شده باشد بطوری که بدون آلودگی پا نتوانید از آن عبور کنید نشان آن است که در کاری ناخواسته وارد میشوید. بعد از دو راهی سد کارده م به روستای گوش می رسید و بعد از آن روستای مارشک که آبادترین روستای منطقه است. روستای برگ جهان یکی از روستاهای سرسبز اطراف تهران است که دارای باغ های میوه ی متعددی است و وجود درختان سرسبز در این منطقه، این خطه را خوش آب و هوا کرده است.

همانطور که گفتیم ، رودخانه ها جریاناتی از آب هستند که با هم اکوسیستم رودخانه ای زمین را تشکیل می دهند و شامل یک جریان طبیعی آب شیرین است که به طور مداوم از مجرایی که توسط فرورفتگی در پوسته زمین تعیین می شود ، می گذرد. رودخانه ای که با گذر آن از میان کوه های سر به فلک کشیده و دشت ها و جنگل ها ، صحنه را تماشایی تر می کند. علت ورود آب به بستر رودخانه زاینده رود در منطقه “اسلام آبادِ درچه”، هویج شویی در حاشیه رودخانه بود.

طول رودخانه یوکون 3،184 کیلومتر ، حوضه هیدروگرافیک 850،000 کیلومتر مربع و میانگین جریان 6،210 متر مربع بر ثانیه است. سیستم رودخانه شط العرب – فرات – مورات دارای 3،596 کیلومتر طول ، حوضه آبخیز 884،000 کیلومتر مربع و میانگین جریان 856 متر مربع بر ثانیه است. این اصل یا راه حل که بهتر است به آن راه حل داخلی گفته شود، از لحاظ تاریخی دولتها در مسائل مربوط به آب و رودخانه ها بر همین اصل اتکاء میکردند.

دیدگاهتان را بنویسید